مقالات

مزایای تولید زغال با کوره صنعتی

در گذشته کوره های سنتی برای تولید زغال مورد استفاه قرار می گرفتند . اما امروزه با عرضه کوره صنعتی زغال به بازار ، استفاده از روش های سنتی منسوخ شده است . تولید زغال با کوره صنعتی نسبت به کوره سنتی از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد . یکی از مهم ترین فاکتورها در تولید این است که اطلاعات و دانش کافی در رابطه با آن داشته باشید . با توجه به آموزش پخت صحیح تولید زغال با کوره صنعتی می توانید زغال مرغوب و باکیفیت را به بازار عرضه نمایید . در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با مزایای تولید زغال با کوره صنعتی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم ، پس با ما همرا باشید…

مزایای تولید زغال با کوره صنعتی

تولید زغال با کوره صنعتی مزایای بسیار زیادی دارد . انواع مختلفی از کوره های صنعتی برای تولید زغال در مجموعه کوره سازان پاسارگاد طراحی و تولید می شود که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت . در تولید زغال شرط اول داشتن اطلاعات کافی در رابطه با پخت صحیح آن است . کوره سازان پاسارگاد با برخورداری از اطلاعات کافی در این زمینه توانسته ایم پس از سال ها این مشکل را حل کنیم . شما با مقایسه زغال تولید شده توسط تیم ما و سایر زغال های تولید شده توسط همکاران و دستگاه های دیگر می توانید دریابید که کدام زغال مرغوب تر و بهتر است .

هم چنین ما توانسته ایم با دانش و تجربه ای که طی این چند سال بدست آورده ایم ، با صرف هزینه کمتر به جای خرید یک عدد از کوره های گران قیمت و بی کیفیت ، صاحب چند کوره شویم و به یک تولید کننده موفق تبدیل شویم . بنابراین یکی از مراحل مهم در توید زغال با کوره صنعتی ساخت کوره و پخت صحیح زغال می باشد .

کوره خط تولید زغال از یک سیستم حرارت دهی غیر مستقیم به چوب برخوردار است در این کوره ها پخت چوب در خلاء انجام می شود . کوره صنعتی زغال با صرف هزینه کمتر و حداقل سوخت ، بیشترین بازدهی را دارد .

تولید زغال با کوره صنعتی

اجزاء تشکیل‌ دهنده کوره‌ صنعتی زغال

  1. چرخ‌های فلزی جهت جابه‌جایی
  2. سیستم تفکیک سرکه چوب
  3. بسکت‌های داخل کوره
  4. نمایشگرهای دیجیتالی
  5. سنسورهای حرارتی
  6. عایق‌های حرارتی
  7. سیستم حذف دود

تولید زغال با کوره صنعتی چه مزیت هایی دارد ؟

همان طور که ذکر شد تولید زغال با کوره صنعتی مزایای بسیار زیادی را در بر دارد . با استفاده از کوره صنعتی ، در حین تولید انواع زغال مانند تولید زغال لیمو ، کبابی ، بریکت و غیره هیچ گونه دودی تولید نخواهد شد در حقیقت می توان آن را کوره زغال بدون دود نامید . تولید زغال با کوره صنعتی راندمان تولید را افزایش می دهد ، در نهایت شما در زمان کمتر ، بدون هیچ دردسری زغال بیشتری خواهید داشت .

برای تولید این نوع زغال مواد اولیه ای که مورد استفاده قرار می گیرد ریزدانه ای چوب یا خاک اره می باشد . ریزدانه های چوب به وفور همه جا یافت می شوند .  با استفاده از دستگاه زغال فشرده ، مواد اولیه را فشرده کرده و به حالت چوب صنعتی در می آوریم . در داخل دستگاه های تولید زغال مواد اولیه یا همان خاک اره به صورت لایه ای روی هم پرس و تزرق می شوند .

همان طور که می دانید خاک اره یا ریزدانه های چوب با محیط زیست سازگار می باشند . با فشرده شدن خاک اره قدرت ماندگاری و ارزش سوختی آن بیشتر خواهد شد . خاک اره را می توانید از کارگاه های برش چوب موجود در سطح شهر تهیه کنید . همان طور که مشاهده می کنید مواد اولیه ای که برای تولید زغال به کار می رود ارزان و حتی رایگان در اختیار شما قرار می گیرد . با استفاده از خاک اره می توان از بریده شدن درختان جنگل جلوگیری کرد .

با توجه به کوره صنعتی زغال شما توانایی تولید انواع کوره را خواهید داشت . درب وروردی کوره صنعتی زغال به گونه ای طراحی شده است که تحت هیچ شرایطی ، هوا وارد مخزن نمی شود و در عین حال هیچ دودی نمی تواند از مخزن خارج شود . عدم ورود هوا و خروج دود یکی از فاکتورهای مهم در تولید زغال با کوره صنعتی است . به علاوه با استفاده از این دستگاه های تولید زغال می توانید در ظرفیت های مختلف و با توجه به نیاز و سرمایه خود انواع زغال را تولید نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *