انواع دستگاه ها و کوره های تولید زغال

در ادامه با انواع دستگاه های تولید زغال و کوره های تولید زغال و خط تولید زغال بیشتر آشنا می‌شوید.

کوره زغال لیمو

 

کوره جی پلاس

کوره 6 جداره

عدم اکسید شدن ورق کف کوره
عدم پرتی در حرارت مصرف انرژی
90% سالم و بدون شکستگی
جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

کوره جی پلاس

کوره همرفتی

تولید تخصصی زغال لیمو
98% زغال سالم و بدون شکستگی
هموژن ۱۰۰% کوره
جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

کوره جی پلاس

کوره جی پلاس

اولین کوره فوق صنعتی در دنیا
کف کوره ندارد
عمر بسیار بالا و  کنترل فشار
جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

کوره زغال کبابی

 

کوره جی پلاس

کوره زغال 2 و 3 جداره

کوره ی تک منظوره برای تولید زغال کبابی
زغال لیموی درجه یک نمیتواند تولید کند
جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

انواع دستگاه ها و کوره های تولید زغال

دستگاه زغال ساز که به آن کوره تولید زغال نیز می گویند، دستگاهی است که در طرح ها و مدل های مختلف تولید می شود. این دستگاه ها هر کدام کارکردهای متفاوتی در نحوه تولید زغال دارند. همچنین این کوره ها از نظر بازدهی و بازخورد محصول نیز با یکدیگر تفاوت دارند. البته شرایط آب و هوایی نیز در سرعت تولید زغال و میزان سوددهی آن تاثیر دارد. به همین منظور پیش از انتخاب و خرید این دستگاه ها ضروری است از مشاوره های تخصصی بهره مند شوید. در این صورت دستگاه خریداری شده کیفیت و کارایی بسیار بالایی خواهد داشت. در این مقاله به بررسی موضوع دستگاه زغال و مسائل مربوط به آن پرداخته ایم.

انواع کوره زغال ساز

کوره های تولید زغال به دو دسته سنتی و صنعتی تقسیم می شوند. کوره یا خط تولید زغال سنتی درون زمین و با مصالحی همانند سیمان یا آهک ساخته می شود. اما کوره های صنعتی می توانند به سرعت چوب ها را به زغال باکیفیت تبدیل کنند. با وجود مزایای بیشتر مدل های صنعتی نسبت به کوره های سنتی، این کوره ها قیمت بالاتری نیز دارند. در ادامه به معرفی مهم ترین انواع کوزه زغال ساز پرداخته ایم. با معرفی این دستگاه ها و بررسی ویژگی های آن ها می توانید تصمیم گیری بهتری برای خرید آن ها داشته باشید.

کوزه زغال چند منظوره

در ورودی این دستگاه ها انواع مختلف چوب قرار داده می شود. در این صورت می توان زغال متنوعی را از آن تهیه کرد. از جمله زغال کبابی و زغال لیمو را می توان با این دستگاه ها تولید کرد. این کوره زغال خود به دو دستگاه جی پلاس و کوره زغال همرفتی تقسیم می شود.

کوره زغال همرفتی

این دستگاه تولید زغال در دسته کوره های چند منظوره قرار می گیرد و می تواند زغال قلیان و زغال کبابی را به راحتی تولید کند. یکی از ویژگی های بارزی که باعث محبوبیت این کوره شده، مصرف سوخت و انرژی اندک آن است. همچنین این دستگاه ها بازدهی بسیار بالایی دارند. به این صورت که فرایند تولید زغال به سرعت انجام می شود و پس از آن دمای آن ها به سرعت کاهش می یابد. در این صورت فرایند بعدی تولید زغال امکان پذیر می شود.

کوره زغال تک منظوره

این دستگاه زغال ساز برای ساخت زغال کبابی دستگاهی مناسب به شمار می رود. البته علاوه بر این نوع زغال، از این دستگاه برای تولید زغال قلیان نیز استفاده می شود. اما با وجود این تضمینی برای تولید زغال قلیان با کیفیت بالا با این دستگاه وجود ندارد. زیرا این دستگاه ها باعث ایجاد ترک ها و شکست هایی در بافت زغال قلیان می شود که کیفیت آن را کاهش می دهد.

نحوه عملکرد کوره زغال صنعتی

عملکرد این کوره به نوع دستگاه تولید زغال بستگی دارد. این دستگاه ها با توجه به نوع طراحی و عملکردشان هر کدام می تواند زغال مخصوصی را تولید کند. به عنوان مثال کوره های چند منظوره نسبت به مدل های تک منظوره عملکرد متفاوتی دارند. فرایندی که برای سوختن چوب در کوره زغال صنعتی طی می شود از نوع احتراق بی هوازی تلقی می شود. این نوع احتراق دودی تولید نکرده و پس از حرارت دهی و رطوبت گیری از چوب، نوعی گاز قابل اشتعال را تولید می کند.
معمولا کوره های تولید زغال از چند محفظه برخوردارند که چوب های خام را درون محفظه داخلی قرار می دهند. گاز قابل اشتعالی که تولید می شود در خارج از محفظه بیرونی گردش می کند. همین فرایند می تواند حرارت بیشتری را به چوب ها منتقل کند.

مزایای کوره صنعتی زغال

کوره های صنعتی با وجود مزایای متعددی که دارند، به تدریج جایگزین کوره های سنتی می شوند. در این قسمت به مزایایی که کوره زغال صنعتی دارد، پرداخته ایم.
• بازدهی این کوره ها بسیار زیاد است.
• این کوره ها با فرایندهای کنترل شده می توانند زغال مورد نیاز در هر مقداری تولید کنند.
• تولید زغال در کوره صنعتی زغال با سرعت بالایی انجام می شود.
• این کوره ها در فرایند تولید زغال دودی تولید نمی کنند.
• این کوره ها در مقایسه با کوره های سنتی خاکستر بسیار کم تری تولید می کنند.
• زغالی که این کوره ها تولید می کنند، کیفیت بسیار بالایی دارد.

بهترین کوره زغال صنعتی

برای آن که بدانید بهترین کوره زغال صنعتی کدام است باید اطلاعات کافی درباره ویژگی های هر کوره داشته باشیم. علاوه بر این نیازهای ما و آن مقدار زغالی که قصد داریم با این کوره ها تولید کنیم در انتخاب بهترین کوره تاثیرگذار است. کوره های صنعتی به لحاظ معیارهایی همانند کیفیت، حجم و سرعت تولید زغال، عملکرد، بازدهی، قیمت و غیره با یکدیگر تفاوت دارند. در این صورت برای آن که بتوانیم در میان مدل های مختلف این کوره ها، بهترین نوع را انتخاب کنیم باید مزایای هر کدام و نیز معیارهای گفته شده را دقیقا مورد بررسی قرار دهیم. همچنین استفاده از مشاوره تخصصی یک کارشناس نیز می تواند به ما در انتخاب بهترین کوره زغال صنعتی بسیار کمک کننده باشد.

خرید دستگاه زغال ساز

خرید دستگاه تولید زغال یکی از مسائل مهمی است که تصمیم گیری برای انجام آن می تواند برای برخی دشوار باشد. زیرا بسیاری از خریداران این نوع دستگاه ها، به درستی نمی دانند کدام مدل از این دستگاه ها می تواند نیازهای آن ها را برطرف کند. همچنین قیمت این دستگاه ها نیز عامل مهمی است که باعث دشواری تصمیم گیری در خرید یک مدل خاص می شود. به این منظور پیش از خرید این کوره ها باید بتوانید اهداف خود را مشخص کنید. با پاسخ به پرسش های زیر اهداف شما از خرید کوره زغال مشخص می شود:
• نوع زغالی که قصد تولید و فروش آن را دارید کدام است؟
• بهترین مواد اولیه در بازار برای تولید زغال چیست؟
• قصد دارید یک نوع زغال یا چند نوع از آن را تولید کنید؟
• بازار هدف شما در تولید زغال کجاست؟
• چه نوع کیفیتی از زغال تولید شده دارید؟
• قصد دارید چه حجمی از زغال را با این کوره ها تولید کنید؟

قیمت دستگاه زغال ساز

با وجود بازدهی بالایی که کوره خط تولید زغال دارد، برخی از افراد با هدف کسب سود اقتصادی درصدد راه اندازی کارگاه تولید زغال هستند. البته باید بدانید پتانسیلی که در ایران برای تولید زغال وجود دارد، بسیار بالاست. زیرا از یک طرف مود اولیه مورد نیاز برای تولید زغال یعنی همان چوب با قیمت پایینی در دسترس است. از طرف دیگر محصولی که این دستگاه ها تولید می کنند یعنی زغال بازار پررونقی در ایران و حتی کشورهای همسایه دارد. در این صورت خرید دستگاه زغال ساز نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بنابراین اطلاع از قیمت این کوره ها برای این افراد مساله ای ضروری به شمار می رود.
به طور کلی قیمت دستگاه تولید زغال به عوامل متعددی بستگی دارد و این عوامل قیمت این دستگاه ها را تعیین می کند. عواملی همانند شرکت تولیدکننده دستگاه، ظرفیت دستگاه، مدت زمان تولید زغال، کیفیت محصول تولید شده، میزان مصرف برق و انرژی، قابلیت تولید یک یا چند نوع زغال، میزان خاکستر تولیدی و سایر قابلیت های دستگاه روی قیمت این کوره ها تاثیر می گذارد. در این صورت شما باید به هنگام خرید به این عوامل توجه کرده و مناسب ترین دستگاه از نظر قیمت را خریداری کنید.

شرکت کوره سازان پاسارگاد، تولیدکننده انواع کوره های زغال

شرکت کوره سازان پاسارگاد یکی از شرکت های مطرح و شناخته شده در تولید انواع کوره زغال محسوب می شود. این شرکت توانسته است با تکیه بر دانش و تجربه تخصصی انواع کوره های زغال را در بهترین کیفیت و قابلیت های متعدد تولید و روانه بازار کند. این کوره ها با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند. از این رو شما می توانید با توجه به بودجه و ابعاد کارگاه تان یک کوره مناسب را انتخاب کنید. در ادامه مهم ترین انواع دستگاه های زغال ساز را که توسط این شرکت تولید می شود، معرفی و مورد بررسی قرار داده ایم.

دستگاه های زغال پاسارگاد چه ویژگی هایی دارند؟

کوره های تولید زغال که توسط کوره سازان پاسارگاد تولید و به بازار عرضه می شود، از ویژگی ها و مزایای منحصربه فردی برخوردارند. این ویژگی ها و مزایا باعث تمایز دستگاه های تولیدی این شرکت از سایر مدل های مشابه شده است. در ادامه به بررسی این ویژگی ها و مزایای کلی این کوره ها پرداخته ایم.
• تولید زغال بدون شکستگی و ترک خوردگی انجام می شود.
• چند منظوره بودن برخی دستگاه ها می تواند چند نوع زغال را در اختیار کارفرما قرار دهد.
• بازدهی این دستگاه ها بالا بوده و انرژی کم تری را مصرف می کنند.
• دوام و طول عمر بالایی دارند.
• کیفیت زغال تولیدی توسط این دستگاه ها بسیار بالاست.
• امکان تولید انبوه زغال در مدت زمان کم با این دستگاه ها وجود دارد.
• اختلاف دما از پایین تا بالای کوره به صفر می رسد. در نتیجه حرارت به شکل یکسان در تمام قسمت های کوره توزیع می شود. در این حالت زغال هایی خالص تولید می شوند که همگن، هم شکل و در یک اندازه هستند.

کوره زغال شش جداره لیمو و کبابی

این دستگاه زغال ساز از نوع دستگاه های چندمنظوره به شمار می رود که شش دیواره دارد. این نوع خط تولید زغال می تواند گازگیری صددرصدی داشته باشد. این کوره زغال ساز با قابلیتی که دارد، می تواند زغال لیمو و زغال کبابی را در کیفیت بالا تولید کند. به طوری که زغال ها شکستگی یا دفرمه شدن را نداشته باشند. این نوع دستگاه های چندجداره حرارت دهی مناسبی دارند. ضخامت این لایه ها یا جداره ها بستگی به نوع محصولی دارد که دستگاه تولید می کند. همچنین اندازه این جداره ها و تناسب بین آن ها اهمیت زیادی دارد.
کوره سازان پاسارگاد تمام تلاش خود را می کند تا این نوع دستگاه زغال چند منظوره، کیفیت و کارایی بالایی داشته باشد. از این رو شما می توانید اطمینان کامل نسبت به خرید این نوع کوره زغال ساز داشته باشید. همچنین از نوع متریالی که در ساخت تجهیزات و قسمت های مختلف این کوره ها استفاده شده است، آسوده خاطر باشید.
فرم مناسب زغال و پخت کامل آن از مزایای یک دستگاه زغال ساز باکیفیت و کارآمد تلقی می شود. از این نظر در تمامی کوره هایی که شرکت کوره سازان پاسارگاد تولید می کند، تمام این موارد وجود دارد.

کوزه زغال تک منظوره کبابی

این کوره خط تولید زغال مختص تولید زغال کبابی است. با خرید و راه اندازی این نوع دستگاه تولید زغال، می توانید به راحتی زغال کبابی مورد نیاز را تهیه کنید. این دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار است و همانند سایر کوره های پاسارگاد، از جمله بهترین کوره های زغال صنعتی در ایران محسوب می شود. این کوره می تواند نیازهای خریدار را به خوبی رفع کند. همچنین با توجه به ویژگی های منحصربه فردی که دارد، خریدی ایده آل برای مشتریانی است که در حال راه اندازی خط تولید زغال هستند. این دستگاه می تواند زغال ها را بدون شکستگی، ترک خوردگی و مشکلی خاص، با فرمی بسیار مناسب در اختیار شما قرار دهد.

کوره زغال ساز همرفتی

مجموعه کوره سازان پاسارگاد، نوعی دستگاه زغال، تولید کرده است که در دسته دستگاه های همرفتی قرار می گیرد. این دستگاه می تواند هر دو نوع زغال لیمو و زغال کبابی را به روش همرفتی تولید کند. این نوع خط تولید زغال از بیشترین بازدهی برخوردار است و انرژی کم تری مصرف می کند. همین مساله فروش این کوره ها را بیشتر کرده است. این کوره ها از نوع جداره ای نیستند و حرارت دهی در آن به شکل همرفتی انجام می شود. همچنین این دستگاه ها قادرند به خوبی حرارت را نگهداری کنند.
این دستگاه ها می تواند به راحتی و به سرعت خنک شوند. با خنک شدن سریع این کوره ها، شما می توانید زغال ها را سریعا از آن استخراج کنید. مجددا با ریختن چوب ها، دستگاه شروع به تولید زغال خواهد کرد. با این مزیت، سرعت کار در تولید زغال بالا می رود.

کوره زغال فوق صنعتی جی پلاس

شرکت پاسارگاد توانسته است پس از مدت ها کار تخصصی روی انواع کوره های زغال، یک دستگاه فوق صنعتی را با جدیدترین روش پخت طراحی کند. این دستگاه زغال ساز، جی پلاس نام داشته و نهایت سرعت و کیفیت را در تولید زغال دارد. این دستگاه فوق صنعتی کارکردی متفاوت و نوین را ارائه می کند. برای افرادی که نیاز به کوره زغال ساز نوین دارند، این مدل می تواند انتخابی عالی باشد. این مدل از کوره زغال صنعتی می تواند انتخابی ایده آل برای صرفه جویی در مصرف انرژی باشد. همچنین راه اندازی این کوره تولید زغال هزینه چندانی نیاز ندارد. با عملکرد متفاوتی که این کوره صنعتی زغال دارد، محصول را بدون ناخالصی و در بالاترین کیفیت تولید می کند.
با وجود اتاقک در کوره زغال ساز جی پلاس، گرما و انرژی از آن خارج نشده و بهره برداری از زغال به شکل مطلوبی انجام می شود. با استفاده از این دستگاه، هیچ گونه ترک، شکستگی و ناخالصی در زغال ها مشاهده نخواهید کرد. زغال ها به علت حرارت ناشی از اتاقک، بهترین فرم و حالت خود را خواهند داشت. در دستگاه جی پلاس، فرایند حرارت دهی به زغال ها به شکل کامل انجام می شود. در این صورت حرارت به شکل هدفمند استفاده شده و هیچ گونه اتلافی وجود نخواهد داشت.
این کوره خط تولید زغال، عمر مفید و دوام بالایی دارد. این دستگاه به راحتی و بدون دردسر، فشار داخل اتاقک را کنترل می کند. در این کوره، با وجود فضای مناسب، گردش حرارت به نحو مناسبی انجام می شود. این کوره به دلیل نداشتن کف، نخستین کوره صنعتی بدون کف شناخته می شود.
این کوره طراحی منحصربه فرد و شکل ظاهری فوق العاده ای دارد. همین ویژگی باعث می شود زغال ها در مدت پخت، به یک شکل و به یک میزان حرارت ببینند.

جمع بندی

در این مقاله کوشش کردیم تا شما خوانندگان گرامی را با دستگاه های زغال ساز و انواع آن آشنا کنیم. همچنین به معرفی شرکت کوره سازان پاسارگاد و بررسی دستگاه های زغال ساز تولید این شرکت پرداختیم. با وجود مزایای مختلف که دستگاه های تولید زغال جدید دارند، به تدریج جایگزین کوره های سنتی و قدیمی می شوند. کورهای صنعتی تولید زغال که توسط شرکت پاسارگاد تولید می شوند، با برخورداری از مزایای متعدد می تواند بهترین انتخاب برای خرید این دستگاه ها باشد. از طریق تماس با شرکت کوره سازان پاسارگاد می توانید از مشاوره کارشناسان این شرکت بهره مند شوید. همچنین در صورت تمایل، می توانید محصولات این شرکت را انتخاب و خریداری کنید. قطعا با خرید این کوره ها از شرکت پاسارگاد، اطمینان زیادی از کیفیت و کارایی آن ها خواهید داشت.

سوالات متداول

✔ ضمانت نامه های شرکت پاسارگاد بابت خرید کوره ها چی هست؟

تضمین خرید کل زغال لیمو و مرکبات تولیدی شما
اول نوع اموزشمون هست که به گونه ایه که در اولین پختتون یک زغال درجه یک میگیرید.
دوم نوع زغالی هست که با دستگاه ها گرفته میشه که کاملا بدون دود و بو و خاموشیه.
سوم تامین مواد اولیه چوب لیمو و مرکبات هست در تمام فصول سال با حداقل قیمت و بهترین کیفیت

✔ تولید زغال در کوره های صنعتی بهتره یا سنتی؟

مطمئنا در کوره های صنعتی، به دلیل انتقال دمای یکنواختی که وجود دارد

✔ کوره های صنعتی با چه سوختی کار میکنند و نوع برق مصرفیشون چی هست؟

سوخت اصلی گاز یا گازوئیل و نیازمند یک برق بسیار ضعیف شهری بابت روشن شدن سیستم دیجیتال

✔ ویژگیه منحصر به فرد کوره های جی پلاس نسبت به سایر کوره ها چیست؟

کوره های جی پلاس کوره های بدون کف هستند و دارای لوله ها و باکس های استیل آتشخوار هستند و کنترل فشار و کار اپراتوری در این کوره ها بسیار راحتتر هست

✔ آیا کوره های صنعتی اتلاف انرژیه زیادی دارند و یا به نوعی مصرف سوختشون بالاست؟

این کوره ها بسیار کم مصرف هستند و دارای عایق بندیه دوبل میباشند در نتیجه مصرف سوخت بسیار پایین دارند به طوری که در دمای خیلی بالا تا زمانی که دست روی کوره نگذاریم متوجه نمیشیم که کوره روشن هست

✔ فضای مورد نیاز برای نصب کوره ها چقدر است؟

کوره ها فضای ۲۰ تا ۳۰ متر مربع جهت نصب نیاز دارند

✔ فضای مورد نیاز برای کارگاه تولید زغال باید مسقف باشد؟

ترجیحا بلهکوره سازان پاسارگاد

تولید کننده انواع کوره صنعتی، خط تولید زغال فشرده و چینی ، خط تولید زغال همرفتی ، کوره ای برای تولید انواع زغال کبابی ، قلیان و مجلسی از سوی کوره سازان پاسارگاد ، این مجموعه با بیش از ۱۵ سال سابقه و برخورداری از آخرین تجهیزات و تکنولوژی های فعالیت توانسته است تبدیل به مجموعه ای معتبر و وسیع در عرصه تولید زغال باشد.