کوره زغال

کوره تولید زغال وسیله ای برای تولید زغال می باشد، این کوره تولید زغال در طرح و ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی می شوند و همین موضوع موجب شده که کارکرد متفاوتی در تولید زغال داشته باشند. این کوره ها از نظر بازدهی و بازخورد محصول نیز با یکدیگر تفاوت دارند. البته شرایط آب و هوایی نیز در سرعت تولید زغال و میزان سوددهی آن تاثیر دارد. به همین منظور پیش از انتخاب و خرید این دستگاه ها ضروری است از مشاوره های تخصصی بهره مند شوید. در این صورت دستگاه خریداری شده کیفیت و کارایی بسیار بالایی خواهد داشت.

دستگاه تولید زغال
طرح فروش کوره سازان پاسارگاد
کاتالوگ تصویری

کوره تولید زغال

محصولات اصلی کوره سازان پاسارگاد

 

انواع کوره زغال ساز

کوره های تولید زغال به دو دسته سنتی و صنعتی تقسیم می شوند. کوره یا خط تولید زغال سنتی درون زمین و با مصالحی همانند سیمان یا آهک ساخته می شود. اما کوره های صنعتی می توانند به سرعت چوب ها را به زغال باکیفیت تبدیل کنند. با وجود مزایای بیشتر مدل های صنعتی نسبت به کوره های سنتی، این کوره ها قیمت بالاتری نیز دارند. در ادامه به معرفی مهم ترین انواع کوزه زغال ساز پرداخته ایم. با معرفی این دستگاه ها و بررسی ویژگی های آن ها می توانید تصمیم گیری بهتری برای خرید آن ها داشته باشید.

کوزه زغال چند منظوره

در ورودی این دستگاه ها انواع مختلف چوب قرار داده می شود. در این صورت می توان زغال متنوعی را از آن تهیه کرد. از جمله زغال کبابی و زغال لیمو را می توان با این دستگاه ها تولید کرد. این کوره زغال خود به دو دستگاه جی پلاس و کوره زغال همرفتی تقسیم می شود.

کوره زغال همرفتی

این دستگاه تولید زغال در دسته کوره های چند منظوره قرار می گیرد و می تواند زغال قلیان و زغال کبابی را به راحتی تولید کند. یکی از ویژگی های بارزی که باعث محبوبیت این کوره شده، مصرف سوخت و انرژی اندک آن است. همچنین این دستگاه ها بازدهی بسیار بالایی دارند. به این صورت که فرایند تولید زغال به سرعت انجام می شود و پس از آن دمای آن ها به سرعت کاهش می یابد. در این صورت فرایند بعدی تولید زغال امکان پذیر می شود.

کوره زغال تک منظوره

این دستگاه زغال ساز برای ساخت زغال کبابی دستگاهی مناسب به شمار می رود. البته علاوه بر این نوع زغال، از این دستگاه برای تولید زغال قلیان نیز استفاده می شود. اما با وجود این تضمینی برای تولید زغال قلیان با کیفیت بالا با این دستگاه وجود ندارد. زیرا این دستگاه ها باعث ایجاد ترک ها و شکست هایی در بافت زغال قلیان می شود که کیفیت آن را کاهش می دهد.

نحوه عملکرد کوره زغال صنعتی

عملکرد این کوره به نوع دستگاه تولید زغال بستگی دارد. این دستگاه ها با توجه به نوع طراحی و عملکردشان هر کدام می تواند زغال مخصوصی را تولید کند. به عنوان مثال کوره های چند منظوره نسبت به مدل های تک منظوره عملکرد متفاوتی دارند. فرایندی که برای سوختن چوب در کوره زغال صنعتی طی می شود از نوع احتراق بی هوازی تلقی می شود. این نوع احتراق دودی تولید نکرده و پس از حرارت دهی و رطوبت گیری از چوب، نوعی گاز قابل اشتعال را تولید می کند.
معمولا کوره های تولید زغال از چند محفظه برخوردارند که چوب های خام را درون محفظه داخلی قرار می دهند. گاز قابل اشتعالی که تولید می شود در خارج از محفظه بیرونی گردش می کند. همین فرایند می تواند حرارت بیشتری را به چوب ها منتقل کند.

کوره زغال چیست؟

کوره زغال یک کلمه ساده ولی در عین ساده بودن دارای نکات بسیار حائز اهمیتی است که پیشنهاد میکنیم قبل از خرید کوره زغال و وارد شدن در تولید زغال با انواع کوره زغال صنعتی این مقاله را مطالعه بفرمایید.

زیرا با توجه به رشد تکنولوژی و صنعتی شدن فرایند تولید امروزه دیگر کوره ها تفاوت های بسیار زیادی با نسل های قدیمی دارند و کوره هایی که هم اکنون تولید می شوند بسیار پیشرفته تر و بهینه تر از کوره های قدیمی هستند و نهایتا موجب می شود که سودآوری افزایش یافته و یکسری از هزینه ها نیز کاهش یاید.

 

کوره زغالکاربرد کوره تولید زغال

در کشور ما از دیرباز کاربرد چشمگیر کوره زغال برای تولید زغال لیمو، تولید زغال قلیان، تولید زغال کبابی و یا زغال به عنوان سوخت وجود داشته است.

تمامی تولید زغال با کوره زغال صورت می گرفت. به این کوره  زغال های ابتدایی کوره زغال سنتی می گویند.با مرور زمان و با گسترده شدن علم و صنعت، سایه صنعت در کوره های زغال هم افکنده شد و کم کم کوره زغال با نام جدید کوره صنعتی زغال شناخته شد.

تفاوت کوره زغال صنعتی و سنتی

کوره زغال صنعتی به مانند قبل با حفر زمین و یا با آجر چینی ساخته نمی شود. در ساخت کوره زغال صنعتی برای تولید زغال از فلزات مختلفی همچون آهن و استیل به همراه عایق های صنعتی و مشعل های اتوماتیک با قدرت فرمان گیری از دستگاه های فرمان پذیر دمایی صورت می گیرد. در طراحی کوره زغال روز به روز تکامل و بهینه شدن را می توان در شرکت کوره سازان پاسارگاد رویت کرد.

طراحی کوره تولید زغال

در ابتدا طراحی های مبتدی کوره زغال صنعتی ، کوره مکان فلزی بود که ایجاد حرارت برای کوره زغال توسط تکه چوب های شعله وری که در درون محفظه پر شده از چوب بود قرار می دادند و با محبوس کردن آن محیط از کوره طی فرایندی نزدیک به 20 الی 40 روز تولید زغال صورت می گرفت و بعد از فرایند  ،زغال ها را بلافاصله خارج می کردند.

نکته مهم در خارج کردن زغال از کوره آن بود که چون زغال تولید شده داغ بود و گرما داشت در خارج شدن از کوره زغال در معرض هوا (اکسیژن) قرار می گرفت و بلافاصله زغال شروع به سوختن می کرد.برای این راه حل زغال بعد از خارج شدن از کوره تولید زغال، بلافاصله در محیط محبوسی مانند بشکه قرار می گرفت و درب آن کاملا بسته می شد تا هوا (اکسیژن) به آن نرسد و تا زمان سرد شدن زغال منتظر می ماندن و بعد از سرد شدن ، زغال قابل استفاده بود.

کوره زغال صنعتی

کوره زغال صنعتی

کوره زغال صنعتی مدل پیشرفته و با بهره وری بالای کوره های قدیمی می باشد که هم از نظر طراحی تغییر داشته و هم از نظر بازدهی و عملکرد چندین برابر سریعتر و پرسود تر از سایر کوره ها می باشد. در ایران فقط چند شرکت هستند که تولید کننده کوره زغال صنعتی هستند. دقت داشته باشید که کوره صنعتی اعمال شده با تکنولوژی روز دنیا و بازدهی بهتر و نهایتا تولید یک زغال بسیار با کیفیت تر می باشد.

به مرور زمان کوره تولید زغال توسعه پیدا کرد و سبک حرارت دهی مستقیم به جوب های داخل کوره به حرارت دهی غیر مستقیم در کوره تغییر پیدا کرد. با این تغییر، فرایند بازدهی چوب به زغال در کوره تولید زغال صنعتی رشد صعودی پیدا کرد. به طوری که درصد بهره برداری تبدیل چوب به زغال با روش حرارت غیر مستقیم می توان به رشد نزولی درصد شکستگی های ریز در کوره تولید زغال اشاره کرد.

به صورت عامیانه یعنی مقدار خاک زغال یا همان زغال های دارای مش پایین و ریز شده در روش حرارت غیر مستقیم در کوره زغال پایین تر از حد تصور بود و این نشانه طلایی برای کسب درآمد بیشتر با کوره زغال بود.

به مرور زمان مجموعه کوره زغال پاسارگاد پیشرفت بیشتری برای طراحی کوره انجام داد. کوره زغال صنعتی پاسارگاد با ایده ای جدید حرارت را در دور کوره زغال به حرکت درآورد.

این کار با جداره ای کردن یا همان لایه ای کردن کوره تولید زغال در قسمت چپ و راست  بدنه و سقف کوره زغال صورت گرفت . در این حالت کوره با نام کوره تولید زغال جداره ای یا لایه ای شناخته شد و در بازار هم  بعضی از سودجویان کپی بردار، همین کوره تولید زغال جداره ای را با لقب های دهان پرکنی مثل کوره تولید زغال هلندی یا کوره اوکراینی نام گذاری می کردند.

کوره تولید زغال پاسارگاد، هیچ گاه از پیشرفت در طراحی کوره  دست برنداشت و مدام بر این باور بود که می توان کوره تولید را به صورت صنعتی واقعی ارائه داد و یک نام واقعی کوره تولید زغال صنعتی یا همان کوره صنعتی زغال را با اطمینان بیان کرد.

در مرحله کوره به روش جداره ای، مصرف انرژی بهینه شد و اما مشکل اساسی کوره زغال جداره ای آن بود که یکنواختی دما درون کوره وجود نداشت و این ایراد در کوره زغل به روش جداره ای عاقلانه بود زیرا حرارت به چوب هایی که در قسمت لایه های جداره ای که به علت جریان گرما ،دمای بالاتری در کوره تولید داشت ، بیشتر برورد داشت و  این اتفاق و حرارت دهی در چوب هایی که در قسمت های مرکزی و دیگر کوره تولید بود کمتر بود.

برای همین هم کوره تولید به روش جداره ای در مجموعه کوره زغال پاسارگاد به عنوان کوره زغال کبابی  همین که چوب را تبدیل به کربن (زغال) کند، نیاز تولیدکننده و نیاز بازار را فراهم می سازد.

کوره تولید زغال کبابی

ولی باز هم این اختلاف دما در کوره زغال کبابی به روش جداره ای برای زغال کبابی میتواند یک ایراد داشته باشد و آن اینکه به علت عدم یکنواختی دما در کوره زغال کبابی ، گازگیری چوب کامل انجام نمی پذیرد. در نتیجه مصرف کننده زغال کبابی که زغال مصرفی اش با کوره زغال کبابی از نوع جداره ای بوده در هنگام مصرف  زغال کبابی مقداری گاز و بوی نامطلوب در هنگام سرخ شدن زغال کبابی احساس می کند.

اگر مقدار گاز در زغال کبابی زیاد باشد به جرقه زدن زغال کبابی به خصوص در زمان باد زدن به زغال کاملا قابل رویت است . این جرقه حاصل گرم شدن و داغ شدن سریع زغال کبابی است که موجب می شود گاز و مواد فرار محبوس شده داخل زغال کبابی که در جریان تولید در کوره تولید با طراحی جداره ای و حاصل اختلاف دما در کوره زغال به سرعت آزاد و فرار شود و حاصل آن جرقه هایی است که در زمان سرخ شدن زغال کبابی میبینید.

نوع چوب در تولید زغال کبابی

هر چند نوع چوب در تولید زغال کبابی ،نیاز به یکنواختی  دمای بیشتری در کوره زغال دارند.برای این راه حل ، کوره زغال پاسارگاد طراحی بروز خود را در آن زمان با نام کوره زغال همرفتی به بازار عرضه کرد.

کوره تولید زغال همرفتی

کوره زغال همرفتی

کوره زغال همرفتی این شخصیت را داشت که به معنای واقعی لقب کوره زغال صنعتی یا همان کوره صنعتی زغال را با ود به دوش بکشد. نوع حرارت دهی در کوره زغال همرفتی به صورت همرفت یا جا به جایی ست .

با این روش در حرارت دهی کوره زغال یکنواختی گرما در یک چوب از نقطه ای که چوب گرم تر است جایگزین نقطه ای دیگر از چوب که سردتر است می شود و همین اتفاق در فضای کوره  هم کاملا نمایان است.

در کوره زغال همرفتی انتقال حرارت از نقطه ای به نقطه ی دیگر با توجه به مقدار گرما و سرما صورت میگیردو این عمل در کوره توسط لوله کشی های انتقال حرارت صورت می پذیرد.

کوره زغال با حرارت دهی همرفتی یا همان کوره زغال صنعتی همرفتی به  علت یکنواختی دما در کل کوره علاوه بر تولید زغال کبابی، تولید زغال قلیان و مجلسی  و به خصوص تولید زغال لیمو به بهترین و بهینه ترین حالت ممکن صورت می پذیرد. در تولید زغال لیمو یا تولید زغال قلیان با تولید زغال مجلسی یکنواختی دما در کوره فاکتور برنده ایست . کوره زغال همرفتی تولید زغال لیمو و یا تولید زغال قلیان را برای شما با بهترین کیفیت به ارمغان می اورد.

کوره تولید زغال قلیان

کوره تولید زغال قلیان

در کوره تولید زغال قلیان یا تولید زغال لیمو و مجلسی ،عدم شکستگی در زغال و گازگیری کامل دو عامل بسیار مهم است که کوره زغال به روش همرفتی این اطمینان را در فرایند تولید زغال لیمو به تولید کننده زغال می دهد. بهتر است در این مورد مقاله تولید زغال لیمو را مطالعه بفرمایید.

بنابراین کوره زغال همرفتی دیگر کوره جداره ای نسبت و نوع حرارت دهی در کوره با روش همرفتی یا نوع حرارت دهی در کوره زغال به روش جداره ای متفاوت است.در کوره زغال صنعتی به روش همرفتی دیگر اثری از جداره ای نیست.

جالب است که بعضی از سودجویان کپی بردار برای مغالطه کردن در فروش بدون آگاهی کوره زغال همرفتی را با عنوان آنکه کوره زغال مدل همرفتی ما چندین جداره دارد بیان میکنند در صورتی که این مقاله کاملا جهت آگاهی کلی کسانی است که پیشنهاد میکنیم قبل از خرید کوره زغال صنعتی حتما و خواهشا این مقاله را مطالعه نمایید.

کوره تولید زغال همرفتی پاسارگاد

کوره زغال همرفتی هم در بازار ایران اولین بار با افتخار توسط مجموعه کوره زغال پاسارگاد به بازار عرضه شد . کم کم مطابق قبل ، طراحی کوره زغال صنعتی از نوع همرفتی کپی شد و با القاب ترمودینامیکی و .... در بازار رویت شد.

ولی این برای کوره سازان پاسارگاد یک موفقیت کوچک بود. زیرا دستگاه تولید زغال پیشرفته تر آن را نیز طراحی کرده بودیم. لقب مرجع تخصصی کوره بی جهت به کوره سازان پاسارگاد داده نشده است.

کوره زغال پاسارگاد پیشتاز در طراحی و ساخت کوره و انواع خط تولید تولید زغال محسوب می شود.

کوره تولید زغال اکونومی

در ادامه پیشرفت در کوره صنعتی ، کوره سازان پاسارگاد با بهینه سازی های انجام شده مدل دیگری از کوره با نام اکونومی را وارد بازار کرد. کوره زغال اکونومی یک کوره زغال پرقدرت با توجه به قیمت بهینه شده آن نسبت به کوره زغال همرفتی بود. کوره زغال اکونومی نسل بعدی کوره صنعتی زغال است که همان بهره وری کوره زغال همرفتی را داراست.

با توجه به آنکه با تغییرات صورت گرفته در طراحی کوره زغال همرفتی و بهینه شدن آن ، همان نوع حرارت دهی کوره زغال همرفتی را با توجه به مصرف انرژی پایین تر و قیمت مناسب تر داراست.

برای کسانی که برای اولین بار تصمیم به تولید زغال با کوره زغال صنعتی را دارند. کوره زغال اکونومی شرکت کوره سازان پاسارگاد یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

یک کوره اما تولید چند مدل زغال کباب و قلیان

کوره زغال اکونومی هم به مانند کوره صنعتی همرفتی چند منظوره می باشد یعنی کوره اکونومی یک کوره زغال قلیان یا کوره زغال لیمو است که توانایی بهترین کیفیت زغال قلیان یا زغال مجلسی را می تواند تولید کند.

کوره تولید زغال جی پلاس

در روند رو به رشد صنعتی کوره مجموعه پاسارگاد همیشه اولین است . برای همین کوره سازان پاسارگاد اولینی دیگر از کوره زغال صنعتی را با نام کوره زغال جی پلاس که کوره زغال بدون کف کوره بود را طراحی کرد و تست و روانه بازار نمود.بله! درست است کوره زغال جی پلاس بدون کف کوره زغال است و هیچ کف کوره ای ندارد و دیگر نگرانی هایی از جمله حفظ و نگهداری کف کوره زغال را ندارد.

کوره بدون کف جی پلاس

کوره زغال صنعتی جی پلاس و فول آن با نام کوره زغال صنعتی جی ال پلاس تنها کوره زغال بدون کف در کشور است که پرچمدار کوره صنعتی زغال در کشور محسوب می شود. در زیر برخی از ویژگی های این کوره را شرح داده ایم:

  1. مصرف انرژی تا 25% پایین تر در کوره زغال
  2. باکس های کاملا استیل ذخیره انرژی گرمایی در زمان خاموش شدن مشعل های کوره زغال
  3. یکنواختی 100% دمای داخلی کوره زغال
  4. بدون کف بودن کوره زغال با توجه به حرارت دهی غیر مستقیم در کوره زغال
  5. پنجره های خنک شونده سریع در کوره زغال
  6. عدم نگرانی های تولید کنندگان زغال از عمر کف کوره زغال به علت نداشتن کف کوره در این کوره زغال
  7.  هزازان حسن دیگر که در تماس تلفنی خدمت شما گفته می شود.

کوره زغال بدون کف جی پلاس

ویژگی کوره تولید زغال بدون کف

مواردی که در بالا گفته شد فقط برخی از از محاسن کوره زغال جی پلاس و جی ال پلاس می باشد. در کوره زغال صنعتی جی پلاس و جی ال پلاس توان تولید تا 100% تولید زغال بدون شکستگی و 100% با گاز گیری و رطوبت گیری کامل انجام میدهد.

به دلیل بدون کف بودن کوره زغال جی پلاس و کوره صنعتی جی ال پلاس زمان خنک شدن کوره زغال بعد از تولید زغال با توجه به شرایط تنها حدود 7 الی 8 ساعت خواهد بود. کلیه کوره زغال پاسارگاد کاملا بدون دود می باشد و میتوان به راحتی به کوره زغال های ساخت کوره سازان پاسارگاد در کوره زغال بدون دود با لقب کوره زغال سازگار با محیط زیست نامید و پیشنهاد می کنیم مقاله کوره زغال بدون دود کوره سازان پاسارگاد را مطالعه فرمایید.

با آرزوی روزهای خوش برای مردم کشورم ، لطفا برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی و مشاوره درست با کارشناسان کوره سازان پاسارگاد تماس بگیرید

مزایای کوره صنعتی تولید زغال

کوره های صنعتی با وجود مزایای متعددی که دارند، به تدریج جایگزین کوره های سنتی می شوند. در این قسمت به مزایایی که کوره زغال صنعتی دارد، پرداخته ایم.
• بازدهی این کوره ها بسیار زیاد است.
• این کوره ها با فرایندهای کنترل شده می توانند زغال مورد نیاز در هر مقداری تولید کنند.
• تولید زغال در کوره صنعتی زغال با سرعت بالایی انجام می شود.
• این کوره ها در فرایند تولید زغال دودی تولید نمی کنند.
• این کوره ها در مقایسه با کوره های سنتی خاکستر بسیار کم تری تولید می کنند.
• زغالی که این کوره ها تولید می کنند، کیفیت بسیار بالایی دارد.

بهترین کوره زغال صنعتی

برای آن که بدانید بهترین کوره زغال صنعتی کدام است باید اطلاعات کافی درباره ویژگی های هر کوره داشته باشیم. علاوه بر این نیازهای ما و آن مقدار زغالی که قصد داریم با این کوره ها تولید کنیم در انتخاب بهترین کوره تاثیرگذار است. کوره های صنعتی به لحاظ معیارهایی همانند کیفیت، حجم و سرعت تولید زغال، عملکرد، بازدهی، قیمت و غیره با یکدیگر تفاوت دارند. در این صورت برای آن که بتوانیم در میان مدل های مختلف این کوره ها، بهترین نوع را انتخاب کنیم باید مزایای هر کدام و نیز معیارهای گفته شده را دقیقا مورد بررسی قرار دهیم. همچنین استفاده از مشاوره تخصصی یک کارشناس نیز می تواند به ما در انتخاب بهترین کوره زغال صنعتی بسیار کمک کننده باشد.

خرید دستگاه زغال ساز

خرید دستگاه تولید زغال یکی از مسائل مهمی است که تصمیم گیری برای انجام آن می تواند برای برخی دشوار باشد. زیرا بسیاری از خریداران این نوع دستگاه ها، به درستی نمی دانند کدام مدل از این دستگاه ها می تواند نیازهای آن ها را برطرف کند. همچنین قیمت این دستگاه ها نیز عامل مهمی است که باعث دشواری تصمیم گیری در خرید یک مدل خاص می شود. به این منظور پیش از خرید این کوره ها باید بتوانید اهداف خود را مشخص کنید. با پاسخ به پرسش های زیر اهداف شما از خرید کوره زغال مشخص می شود:
• نوع زغالی که قصد تولید و فروش آن را دارید کدام است؟
• بهترین مواد اولیه در بازار برای تولید زغال چیست؟
• قصد دارید یک نوع زغال یا چند نوع از آن را تولید کنید؟
• بازار هدف شما در تولید زغال کجاست؟
• چه نوع کیفیتی از زغال تولید شده دارید؟
• قصد دارید چه حجمی از زغال را با این کوره ها تولید کنید؟

قیمت دستگاه زغال ساز

با وجود بازدهی بالایی که کوره خط تولید زغال دارد، برخی از افراد با هدف کسب سود اقتصادی درصدد راه اندازی کارگاه تولید زغال هستند. البته باید بدانید پتانسیلی که در ایران برای تولید زغال وجود دارد، بسیار بالاست. زیرا از یک طرف مود اولیه مورد نیاز برای تولید زغال یعنی همان چوب با قیمت پایینی در دسترس است. از طرف دیگر محصولی که این دستگاه ها تولید می کنند یعنی زغال بازار پررونقی در ایران و حتی کشورهای همسایه دارد. در این صورت خرید دستگاه زغال ساز نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است. بنابراین اطلاع از قیمت این کوره ها برای این افراد مساله ای ضروری به شمار می رود.
به طور کلی قیمت دستگاه تولید زغال به عوامل متعددی بستگی دارد و این عوامل قیمت این دستگاه ها را تعیین می کند. عواملی همانند شرکت تولیدکننده دستگاه، ظرفیت دستگاه، مدت زمان تولید زغال، کیفیت محصول تولید شده، میزان مصرف برق و انرژی، قابلیت تولید یک یا چند نوع زغال، میزان خاکستر تولیدی و سایر قابلیت های دستگاه روی قیمت این کوره ها تاثیر می گذارد. در این صورت شما باید به هنگام خرید به این عوامل توجه کرده و مناسب ترین دستگاه از نظر قیمت را خریداری کنید.

شرکت کوره سازان پاسارگاد، تولیدکننده انواع کوره های زغال

شرکت کوره سازان پاسارگاد یکی از شرکت های مطرح و شناخته شده در تولید انواع کوره زغال محسوب می شود. این شرکت توانسته است با تکیه بر دانش و تجربه تخصصی انواع کوره های زغال را در بهترین کیفیت و قابلیت های متعدد تولید و روانه بازار کند. این کوره ها با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند. از این رو شما می توانید با توجه به بودجه و ابعاد کارگاه تان یک کوره مناسب را انتخاب کنید. در ادامه مهم ترین انواع دستگاه های زغال ساز را که توسط این شرکت تولید می شود، معرفی و مورد بررسی قرار داده ایم.

دستگاه های زغال پاسارگاد چه ویژگی هایی دارند؟

کوره های تولید زغال که توسط کوره سازان پاسارگاد تولید و به بازار عرضه می شود، از ویژگی ها و مزایای منحصربه فردی برخوردارند. این ویژگی ها و مزایا باعث تمایز دستگاه های تولیدی این شرکت از سایر مدل های مشابه شده است. در ادامه به بررسی این ویژگی ها و مزایای کلی این کوره ها پرداخته ایم.
• تولید زغال بدون شکستگی و ترک خوردگی انجام می شود.
• چند منظوره بودن برخی دستگاه ها می تواند چند نوع زغال را در اختیار کارفرما قرار دهد.
• بازدهی این دستگاه ها بالا بوده و انرژی کم تری را مصرف می کنند.
• دوام و طول عمر بالایی دارند.
• کیفیت زغال تولیدی توسط این دستگاه ها بسیار بالاست.
• امکان تولید انبوه زغال در مدت زمان کم با این دستگاه ها وجود دارد.
• اختلاف دما از پایین تا بالای کوره به صفر می رسد. در نتیجه حرارت به شکل یکسان در تمام قسمت های کوره توزیع می شود. در این حالت زغال هایی خالص تولید می شوند که همگن، هم شکل و در یک اندازه هستند.

کوره زغال شش جداره لیمو و کبابی

این دستگاه زغال ساز از نوع دستگاه های چندمنظوره به شمار می رود که شش دیواره دارد. این نوع خط تولید زغال می تواند گازگیری صددرصدی داشته باشد. این کوره زغال ساز با قابلیتی که دارد، می تواند زغال لیمو و زغال کبابی را در کیفیت بالا تولید کند. به طوری که زغال ها شکستگی یا دفرمه شدن را نداشته باشند. این نوع دستگاه های چندجداره حرارت دهی مناسبی دارند. ضخامت این لایه ها یا جداره ها بستگی به نوع محصولی دارد که دستگاه تولید می کند. همچنین اندازه این جداره ها و تناسب بین آن ها اهمیت زیادی دارد.
کوره سازان پاسارگاد تمام تلاش خود را می کند تا این نوع دستگاه زغال چند منظوره، کیفیت و کارایی بالایی داشته باشد. از این رو شما می توانید اطمینان کامل نسبت به خرید این نوع کوره زغال ساز داشته باشید. همچنین از نوع متریالی که در ساخت تجهیزات و قسمت های مختلف این کوره ها استفاده شده است، آسوده خاطر باشید.
فرم مناسب زغال و پخت کامل آن از مزایای یک دستگاه زغال ساز باکیفیت و کارآمد تلقی می شود. از این نظر در تمامی کوره هایی که شرکت کوره سازان پاسارگاد تولید می کند، تمام این موارد وجود دارد.

کوزه زغال تک منظوره کبابی

این کوره خط تولید زغال مختص تولید زغال کبابی است. با خرید و راه اندازی این نوع دستگاه تولید زغال، می توانید به راحتی زغال کبابی مورد نیاز را تهیه کنید. این دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار است و همانند سایر کوره های پاسارگاد، از جمله بهترین کوره های زغال صنعتی در ایران محسوب می شود. این کوره می تواند نیازهای خریدار را به خوبی رفع کند. همچنین با توجه به ویژگی های منحصربه فردی که دارد، خریدی ایده آل برای مشتریانی است که در حال راه اندازی خط تولید زغال هستند. این دستگاه می تواند زغال ها را بدون شکستگی، ترک خوردگی و مشکلی خاص، با فرمی بسیار مناسب در اختیار شما قرار دهد.

کوره زغال ساز همرفتی

مجموعه کوره سازان پاسارگاد، نوعی دستگاه زغال، تولید کرده است که در دسته دستگاه های همرفتی قرار می گیرد. این دستگاه می تواند هر دو نوع زغال لیمو و زغال کبابی را به روش همرفتی تولید کند. این نوع خط تولید زغال از بیشترین بازدهی برخوردار است و انرژی کم تری مصرف می کند. همین مساله فروش این کوره ها را بیشتر کرده است. این کوره ها از نوع جداره ای نیستند و حرارت دهی در آن به شکل همرفتی انجام می شود. همچنین این دستگاه ها قادرند به خوبی حرارت را نگهداری کنند.
این دستگاه ها می تواند به راحتی و به سرعت خنک شوند. با خنک شدن سریع این کوره ها، شما می توانید زغال ها را سریعا از آن استخراج کنید. مجددا با ریختن چوب ها، دستگاه شروع به تولید زغال خواهد کرد. با این مزیت، سرعت کار در تولید زغال بالا می رود.

کوره زغال فوق صنعتی جی پلاس

شرکت پاسارگاد توانسته است پس از مدت ها کار تخصصی روی انواع کوره های زغال، یک دستگاه فوق صنعتی را با جدیدترین روش پخت طراحی کند. این دستگاه زغال ساز، جی پلاس نام داشته و نهایت سرعت و کیفیت را در تولید زغال دارد. این دستگاه فوق صنعتی کارکردی متفاوت و نوین را ارائه می کند. برای افرادی که نیاز به کوره زغال ساز نوین دارند، این مدل می تواند انتخابی عالی باشد. این مدل از کوره زغال صنعتی می تواند انتخابی ایده آل برای صرفه جویی در مصرف انرژی باشد. همچنین راه اندازی این کوره تولید زغال هزینه چندانی نیاز ندارد. با عملکرد متفاوتی که این کوره صنعتی زغال دارد، محصول را بدون ناخالصی و در بالاترین کیفیت تولید می کند.
با وجود اتاقک در کوره زغال ساز جی پلاس، گرما و انرژی از آن خارج نشده و بهره برداری از زغال به شکل مطلوبی انجام می شود. با استفاده از این دستگاه، هیچ گونه ترک، شکستگی و ناخالصی در زغال ها مشاهده نخواهید کرد. زغال ها به علت حرارت ناشی از اتاقک، بهترین فرم و حالت خود را خواهند داشت. در دستگاه جی پلاس، فرایند حرارت دهی به زغال ها به شکل کامل انجام می شود. در این صورت حرارت به شکل هدفمند استفاده شده و هیچ گونه اتلافی وجود نخواهد داشت.
این کوره خط تولید زغال، عمر مفید و دوام بالایی دارد. این دستگاه به راحتی و بدون دردسر، فشار داخل اتاقک را کنترل می کند. در این کوره، با وجود فضای مناسب، گردش حرارت به نحو مناسبی انجام می شود. این کوره به دلیل نداشتن کف، نخستین کوره صنعتی بدون کف شناخته می شود.
این کوره طراحی منحصربه فرد و شکل ظاهری فوق العاده ای دارد. همین ویژگی باعث می شود زغال ها در مدت پخت، به یک شکل و به یک میزان حرارت ببینند.

جمع بندی

در این مقاله کوشش کردیم تا شما خوانندگان گرامی را با دستگاه های زغال ساز و انواع آن آشنا کنیم. همچنین به معرفی شرکت کوره سازان پاسارگاد و بررسی دستگاه های زغال ساز تولید این شرکت پرداختیم. با وجود مزایای مختلف که دستگاه های تولید زغال جدید دارند، به تدریج جایگزین کوره های سنتی و قدیمی می شوند. کورهای صنعتی تولید زغال که توسط شرکت پاسارگاد تولید می شوند، با برخورداری از مزایای متعدد می تواند بهترین انتخاب برای خرید این دستگاه ها باشد. از طریق تماس با شرکت کوره سازان پاسارگاد می توانید از مشاوره کارشناسان این شرکت بهره مند شوید. همچنین در صورت تمایل، می توانید محصولات این شرکت را انتخاب و خریداری کنید. قطعا با خرید این کوره ها از شرکت پاسارگاد، اطمینان زیادی از کیفیت و کارایی آن ها خواهید داشت.

 

سوالات متداول

✔ ضمانت نامه های شرکت پاسارگاد بابت خرید کوره ها چی هست؟

تضمین خرید کل زغال لیمو و مرکبات تولیدی شما
اول نوع اموزشمون هست که به گونه ایه که در اولین پختتون یک زغال درجه یک میگیرید.
دوم نوع زغالی هست که با دستگاه ها گرفته میشه که کاملا بدون دود و بو و خاموشیه.
سوم تامین مواد اولیه چوب لیمو و مرکبات هست در تمام فصول سال با حداقل قیمت و بهترین کیفیت

✔ تولید زغال در کوره های صنعتی بهتره یا سنتی؟

مطمئنا در کوره های صنعتی، به دلیل انتقال دمای یکنواختی که وجود دارد

✔ کوره های صنعتی با چه سوختی کار میکنند و نوع برق مصرفیشون چی هست؟

سوخت اصلی گاز یا گازوئیل و نیازمند یک برق بسیار ضعیف شهری بابت روشن شدن سیستم دیجیتال

✔ ویژگیه منحصر به فرد کوره های جی پلاس نسبت به سایر کوره ها چیست؟

کوره های جی پلاس کوره های بدون کف هستند و دارای لوله ها و باکس های استیل آتشخوار هستند و کنترل فشار و کار اپراتوری در این کوره ها بسیار راحتتر هست

✔ آیا کوره های صنعتی اتلاف انرژیه زیادی دارند و یا به نوعی مصرف سوختشون بالاست؟

این کوره ها بسیار کم مصرف هستند و دارای عایق بندیه دوبل میباشند در نتیجه مصرف سوخت بسیار پایین دارند به طوری که در دمای خیلی بالا تا زمانی که دست روی کوره نگذاریم متوجه نمیشیم که کوره روشن هست

✔ فضای مورد نیاز برای نصب کوره ها چقدر است؟

کوره ها فضای ۲۰ تا ۳۰ متر مربع جهت نصب نیاز دارند

✔ فضای مورد نیاز برای کارگاه تولید زغال باید مسقف باشد؟

ترجیحا بلهکوره سازان پاسارگاد