کوره سنتی زغال فشرده چیست ؟ نحوه کار کوره زغال سنتی | کوره سازان پاسارگاد

کوره سنتی زغال فشرده چیست ؟ نحوه کار کوره زغال سنتی

در گذشته برای تولید زغال از روش های ساده و قدیمی مانند کوره سنتی زغال فشرده استفاده میشد . همان طور که از اسمش پیداست کوره سنتی زغال یک روش کاملا سنتی برای تولید انواع زغال می باشد . این مجموعه با بررسی و بهره گیری از بهترین متدهای تولید زغال توانسته بهترین کوره زغال را طراحی و تولید نماید .

کوره سنتی زغال فشرده چیست ؟

کوره سنتی زغال فشرده کاملا خودسوز می باشد ، برای سوختن کوره های سنتی زغال به مواد سوختنی و مشعل نیازی نخواهید داشت . گنجایش هر واگن کوره سنتی زغال 500 کیلوگرم است . اما بعد از روشن شدن کوره ، در فرآیند تبدیل شدن به کربن و به مرور زمان برای کربنازیسیون ، زغال ها وزن خود را از دست می دهند و از 500 کیلوگرم زغال حدودا 140 کیلوگرم زغال آماده بسته بندی خواهد شد .

ادامه مطلب  روش های تولید زغال لیمو و کوره تولید زغال لیمو

توجه داشته باشید زغالی که با استفاده از کوره سنتی زغال به عمل می آید 30حدودا  درصد مرغوب تر و با کیفیت تر از زغالی است که با استفاده از کوره صنعتی زغال تولید می شود . در بعضی از روستاها افرادی وجود دارند که برای تولید زغال فشرده از کوره سنتی استفاده می کنند .

کوره سنتی زغال فشرده

روش ساخت کوره سنتی زغال فشرده

به منظور ساخت کوره سنتی زغال فشرده یا کوره های دست ساز ابتدا قسمتی از یک کوره را گود کرده و چوب ها را داخل آن قرار می دهند . به یاد داشته باشید چوب هایی که در داخل کوره قرار می دهید باید کاملا خشک باشند و هیچ رطوبتی نداشته باشند . اگر چوب ها مرطوب باشند باید در هوای آزاد آن ها را رها کنید تا کاملا خشک شوند .

ادامه مطلب  تولید انواع زغال چطور اتفاق میفته؟ دستگاه هاش چیه؟

بعد از اینکه چوب ها کاملا خشک شدند آن ها را آتش می زنند تا به اندازه معین و مشخص بسوزند . درب کوره پس از سوختن چوب ها بسته می شود تا آتش به هوا نرسد و خاموش شود . در واقع به این صورت آتش را خفه می کنند . بستن درب کوره باعث می شود کربن چوب ها بیرون نرود و در نهایت باعث تبدیل چوب ها به زغال می شوند .

در کوره سنتی زغال نسبت تبدیل چوب به زغال یک به چهار است . اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم به ازای هر 7 تا 8 کیلوگرم چوبی که برای تبدیل شدن به زغال درون کوره سنتی زغال قرار می گیرد  دو الی پنج کیلوگرم زغال به دست می آید .

مقایسه کوره سنتی زغال فشرده با کوره صنعتی زغال

کوره های سنتی زغال معمولا دود زیادی تولید می کنند و در نتیجه آسیب زیادی به محیط زیست می رسانند . اما کوره های ساخته شده توسط شرکت ها به دلیل تولید دود کمتر با محیط زیست سازگار می باشند ، مانند کوره صنعتی زغال یا دستگاه زغال ساز ساخته شده توسط این مجموعه .

ادامه مطلب  طرح اقتصادی و توجیهی کامل تولید زغال لیمو - 99

همان طور که ذکر شد در کوره های سنتی برای اینکه چوب ها خشک شوند باید در هوای آزاد رها شوند و پس از خشک شدن می توانید چوب ها را بسوزانید . اما در کوره صنعتی زغال برای خشک شدن چوب ها نیازی نیست آن ها را انبار کنید در این کوره خشک شدن و سوزاندن چوب ها به صورت همزمان قابل انجام است .

زمانی که از کوره صنعتی زغال و کوره سنتی زغال استفاده می کنید ، در صورتی که چوب ها را به صورت درسته در کوره قرار دهید پس از تبدیل شدن به زغال ، به منظور بسته بندی راحت تر باید با استفاده از اره به اندازه های کوچک تر تبدیل شوند .

همان طور که ذکر تولید زغال چوب به روش سنتی در فضای بسته قابل انجام است . متاسفانه تولید زغال با روش سنتی باعث تولید دود فراوان و در نتیج گازهای سمی می شود . در نتیجه باعث به خطر افتادن سلامت انسان و تخریب محیط زیست و منابع طبیعی خواهد شد .

ادامه مطلب  زغال خودسوز چیست و چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد؟

تولید کنندگان دستگاه زغال ساز و کوره زغال بر این باورند که میزان آلایندگی کوره های صنعتی زغال نسبت به کوره های سنتی بیشتر است . در کارخانه هایی که از کوره صنعتی برای تولید زغال استفاده می کنند از سوخت های فسیلی مانند نفت و بنزین و غیره استفاده می شود که میزان آلایندگی بیشتری دارند . و در عین حال مزیت های کوره صنعتی و کوره سنتی با یکدیگر قابل مقایسه نمی باشد .

کوره سازان پاسارگاد مفتخر است تمام خدمات مرتبط با زغال و کوره زغال فشرده را به متقاضیان عزیز ارائه دهد . کوره سنتی زغال فشرده در اندازه های استاندارد و روش پخت مطمئن توسط کارشناسان و تیم مجرب این مجموعه ساخته می شود .

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید