<>کوره سنتی زغال فشرده چیست ؟ نحوه کار کوره زغال سنتی

در گذشته برای تولید زغال از روش های ساده و قدیمی مانند کوره سنتی زغال فشرده استفاده میشد . همان طور که از اسمش پیداست کوره سنتی زغال یک روش کاملا سنتی برای تولید انواع زغال می باشد . این مجموعه با بررسی و بهره گیری از بهترین متدهای تولید زغال توانسته بهترین کوره زغال را طراحی و تولید نماید .

کوره سنتی زغال فشرده چیست ؟

کوره سنتی زغال فشرده کاملا خودسوز می باشد ، برای سوختن کوره های سنتی زغال به مواد سوختنی و مشعل نیازی نخواهید داشت . گنجایش هر واگن کوره سنتی زغال 500 کیلوگرم است . اما بعد از روشن شدن کوره ، در فرآیند تبدیل شدن به کربن و به مرور زمان برای کربنازیسیون ، زغال ها وزن خود را از دست می دهند و از 500 کیلوگرم زغال حدودا 140 کیلوگرم زغال آماده بسته بندی خواهد شد .

توجه داشته باشید زغالی که با استفاده از کوره سنتی زغال به عمل می آید 30حدودا  درصد مرغوب تر و با کیفیت تر از زغالی است که با استفاده از کوره صنعتی زغال تولید می شود . در بعضی از روستاها افرادی وجود دارند که برای تولید زغال فشرده از کوره سنتی استفاده می کنند .

کوره سنتی زغال فشرده

روش ساخت کوره سنتی زغال فشرده

به منظور ساخت کوره سنتی زغال فشرده یا کوره های دست ساز ابتدا قسمتی از یک کوره را گود کرده و چوب ها را داخل آن قرار می دهند . به یاد داشته باشید چوب هایی که در داخل کوره قرار می دهید باید کاملا خشک باشند و هیچ رطوبتی نداشته باشند . اگر چوب ها مرطوب باشند باید در هوای آزاد آن ها را رها کنید تا کاملا خشک شوند .

بعد از اینکه چوب ها کاملا خشک شدند آن ها را آتش می زنند تا به اندازه معین و مشخص بسوزند . درب کوره پس از سوختن چوب ها بسته می شود تا آتش به هوا نرسد و خاموش شود . در واقع به این صورت آتش را خفه می کنند . بستن درب کوره باعث می شود کربن چوب ها بیرون نرود و در نهایت باعث تبدیل چوب ها به زغال می شوند .

در کوره سنتی زغال نسبت تبدیل چوب به زغال یک به چهار است . اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم به ازای هر 7 تا 8 کیلوگرم چوبی که برای تبدیل شدن به زغال درون کوره سنتی زغال قرار می گیرد  دو الی پنج کیلوگرم زغال به دست می آید .

مقایسه کوره سنتی زغال فشرده با کوره صنعتی زغال

کوره های سنتی زغال معمولا دود زیادی تولید می کنند و در نتیجه آسیب زیادی به محیط زیست می رسانند . اما کوره های ساخته شده توسط شرکت ها به دلیل تولید دود کمتر با محیط زیست سازگار می باشند ، مانند کوره صنعتی زغال یا دستگاه زغال ساز ساخته شده توسط این مجموعه .

همان طور که ذکر شد در کوره های سنتی برای اینکه چوب ها خشک شوند باید در هوای آزاد رها شوند و پس از خشک شدن می توانید چوب ها را بسوزانید . اما در کوره صنعتی زغال برای خشک شدن چوب ها نیازی نیست آن ها را انبار کنید در این کوره خشک شدن و سوزاندن چوب ها به صورت همزمان قابل انجام است .

زمانی که از کوره صنعتی زغال و کوره سنتی زغال استفاده می کنید ، در صورتی که چوب ها را به صورت درسته در کوره قرار دهید پس از تبدیل شدن به زغال ، به منظور بسته بندی راحت تر باید با استفاده از اره به اندازه های کوچک تر تبدیل شوند .

همان طور که ذکر تولید زغال چوب به روش سنتی در فضای بسته قابل انجام است . متاسفانه تولید زغال با روش سنتی باعث تولید دود فراوان و در نتیج گازهای سمی می شود . در نتیجه باعث به خطر افتادن سلامت انسان و تخریب محیط زیست و منابع طبیعی خواهد شد .

تولید کنندگان دستگاه زغال ساز و کوره زغال بر این باورند که میزان آلایندگی کوره های صنعتی زغال نسبت به کوره های سنتی بیشتر است . در کارخانه هایی که از کوره صنعتی برای تولید زغال استفاده می کنند از سوخت های فسیلی مانند نفت و بنزین و غیره استفاده می شود که میزان آلایندگی بیشتری دارند . و در عین حال مزیت های کوره صنعتی و کوره سنتی با یکدیگر قابل مقایسه نمی باشد .

کوره سازان پاسارگاد مفتخر است تمام خدمات مرتبط با زغال و کوره زغال فشرده را به متقاضیان عزیز ارائه دهد . کوره سنتی زغال فشرده در اندازه های استاندارد و روش پخت مطمئن توسط کارشناسان و تیم مجرب این مجموعه ساخته می شود .

3 Comments

  1. باسلام خدمت شمابزرگواران،اینجانب به مدت۳سال است که داخل کسب وکارزغال فشرده میباشم وتاقبل از۲ماه پیش به یاریه خداوندمتعال همیشه زغال بسیارخوب ویکدستی تولیدمیکردم ولیاز۲ماه قبل که جابجایی انجام دادم وترتیب کوره هایم بهم خوردودرمکان جدیدی که تازه شروع بکارکرده ام بااینکه کیفیت بریکت هایم بهمان خوبیه گذشته است اماهنوزنتوانسته ام زغال صاف ویکدستی ازکوره هایم بیرون بیاورم،اول گفتم شایدبخاطرخامی کوره هایم باشد ولی هنوزدرست نشده است،خواستم بپرسم ذیاشمابرای ساخت کوره به شهرستانهای اطراف تهران نیزمیاید؟؟ممنون میشم اگرمطلع ام کنید.

    1. سلام
      اگر منظور شماساخت کوره های سنتی هست که ما در این زمینه کار نمیکنیم ولی اگر منظور شما کوره های صنعتی هست .ما ارسال به کل ایران داریم و جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
      باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید