کوره سازان پاسارگاد
<>کوره صنعتی زغال جی پلاس (بدون کف) لیمو و کبابی

 کوره های فوق صنعتی G+ محصول جدید 2019 – 2020 

کوره سازان پاسارگاد برآن بود که بعد از طراحی مدل کوره زغال صنعتی همرفتی، کوره ای طراحی و تست نماید و وارد بازار کند تا هزینه های حفظ و نگهداری آن به حداقل برسد و کنترل درتولید بخصوص کنترل فشار راحت تری برای اپراتور به همراه داشته باشد.

بعد از 2 سال طراحی و آزمون های مختلف کوره های نسل جدید کوره سازان پاسارگاد را به بازار عرضه نمود آن هم با نام کوره فوق صنعتی جی پلاس (G+).

اولین کوره فوق صنعتی زغال در دنیا که کف کوره ندارد و هیچ هزینه ای بابت حفظ و نگهداری کف کوره وجود نخواهد داشت.

کوره زغال جی پلاس

از طرفی کوره های جی پلاس کوره هایی هستند که از حالت جداره ای خارج شده اند .

این کوره منحصر به فرد طوریست که برعکس کوره های تولید زغال همرفتی و یا جداره ای که مشعل در زیر کف کوره قرار میگرفت در کوره های  جی پلاس مشعل بالاتر از نقطه کف کوره ، در اتاقک چیدمان چوب قراردارد و این عمل گرما را به داخل مخزن چوب ، نسبت به کوره تولید زغال همرفتی سریعتر انتقال میدهد و ماندگاری دما در داخل کوره جی پلاس به صورت  یکنواخت و غیر مستقیم عمل میکند.

 اما انتقال انرژی گرمایی ایجاد شده توسط مشعل های کوره، به سمت اگزوز خروجی با مسیری طولانی تر و تمرکز بالاتر، نسبت به کوره زغال همرفتی صورت میگیرد و این باعث می شود  انرژی گرمایی خروجی از کوره جی پلاس، خنک تر از دیگر کوره های تولید زغال باشد. این بدان معناست که تا جای ممکن مولکول گرمایی، گرمای خود را به داخل کوره انتقال داده است.

از جمله ویژگی های کوره زغال جی پلاس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– عمر بسیار بالاتر و کنترل فشار بسیار راحتتر اپراتور

– ثبات دمای بهتر در کوره با توجه به نوع حرارت دهی برتر

– به علت مصرف پایین تر انرژی ونوع حرارت دهی در اتاقک چیدمان چوب و گرفتن گرمای بیشتر از هر مولکول گرمایی ، تعداد روشن شدن مشعل توسط سیستم دیجیتال آن به دفعات کمتر از کوره زغال همرفتی و بخصوص کوره زغال جداره ای است

– هیچ مشکل و نگرانی از کف کوره یا نقطه ای در حال تخرب به علت وجود شعله ، وجود نخواهد داشت

کوره زغال

– فضای بیشتر برای تناسب گردش گرمای در کل مناطق بارگیر کوره

– عملکرد پرتابی گرما برای چوبهایی که فی مابین چوبهای دیگر در معرض حرارت کمتر قرار دارند

– عملکرد صد در صد در بهره برداری از زغال بدون شکستگی تا 100%

– تنها کوره در دنیا بدون نیاز به حفاظ حرارتی با یکنواختی دمای کف تا سقف

– طراحی کاملا مهندسی و صنعتی در کنار علوم متالوژی و همسوسازی در عملکرد فوق العاده تولید زغال قلیان

– عملکرد صد در صد در گاز گیری کامل زغال های بهره برداری شده

کوره جی پلاس

–  عملکرد صد در صد در تولید کامل زغال، بدون کوچکترین خامی در کل زغال

– سیستم خروجی کنترل فشار در مواقع ایجاد فشار بالا در کوره

– بدون نیاز به چیدمان برای آتشکده و اجرای آتشکده حرارتی

– بهره برداری و تبدیل زغال از برگ درخت یا چوب کبریت در کنار تنه درخت، در یک پخت در کنار هم، بدون کوچکترین شکستگی یا ترک یا ضعف در زغال دریافتی

– حرارت دهی به چوب برای تبدیل به زغال بصورت پیوسته و بدون وقفه

– در کوره های زغال جی پلاس عایق بندی دوبل است در نتیجه اتلاف حرارت بسیار بسیار پایین تر می باشد، به طوری که در زمان روشن شدن کوره باید به بدنه کوره دست زد تا از روشن بودن کوره مطلع شوید

– انتقال گرما به دو صورت چرخشی و تابشی در کل فضای کوره زغال

– حرارت دهی به چوب حتی در زمان خاموش بودن مشعلها توسط منبع ذخیره حرارت در کوره به صورت یکنواخت

قبل از بیان نوع حرارت دهی در کوره های جی پلاس، باید مقداری توضیحات فنی بیان کنم

احتراق یک تحول شیمیایی است و به اکسیداسیون سریع سوخت ها ( انواع گاز یا گازوئیل و ….) گفته می شود. در هنگام احتراق گاز یا گازوئیل، بر اثر آزاد شدن و فعل و انفعال شیمیایی زیاد، نور زیادی ایجاد میشود که آن را به اصطلاح شعله میگوییم.

در احتراق که توسط مشعل های کوره تولید زغال جی پلاس ایجاد میشود، در بدو ورود به مسیری که برای آن دراین کوره زغال ساز جی پلاس طراحی نمودیم مخلوط سوخت و هوا وارد میشود ولی نورانی یا به قول معروف شعله نمیگیرد ولی حرارت در اکثر نواحی فعل و انفعال صورت می پذیرد اما نقطه اصلی حرارت و مرکزیت دما در قسمت پرنور و روشن مسیر هدایت طراحی شده در کوره صنعتی جی پلاس ایجاد می گردد و اگر این اتفاق بیافتد چوبی که به نقطه مسیر قسمت پرنور نزدیکتر است ( به صورت غیر مستقیم ) حرارت بیشتری میبیند و این برای یک تولید یکنواخت مضراست و از استاندارد کوره سازان پاسارگاد برای تولید موفق خارج است .

برای جلوگیری از این اتفاق کم کردن منطقه فعل و انفعال که حرارت قبل از نور زیاد (شعله) ایجاد میگردد را کم کردیم ( با تست های فراوان و آزمون های متوالی تا به نتیجه رسید) و با آزاد شدن سریع انرژی محبوس و سرعت بیشتر حرکت مولکول گرم شده، عملیات را با موفقیت به سرانجام رساندیم و این تکنیکی در ساخت کوره زغال جی پلاس محسوب می گردد. این نوع حرارت دهی به صورت کامل انتقال به گرمادهی درون کوره را ایجاد میکند، در نتیجه راندمان احتراق کاهش پیدا میکند .سرعت ایجاد شده در انتقال حرارت مسیر مشعل یکنواختی حرارت در این طراحی منحصر به فرد کوره صنعتی جی پلاس را ایجاد مینماید.

برای مشاوره ی رایگان جهت خریدی مطمئن و کسب درآمد میلیونی در ماه با ما اکنون تماس بگیرید.

همچنین جهت خرید انواع دستگاه تولید زغال، دستگاه زغال ساز با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

*** کنار ما با آرامش و آسودگی خاطر خرید نمایید ***

تضمین کیفیت محصولات
close slider
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید