<>راهنمای شناسایی زغال مرغوب و با کیفیت از زغال نامرغوب

کوره صنعتی برای تولید انواع زغال مرغوب مورد استفاده قرار می گیرد . از انواع مختلف زغال می توان به زغال سیب ، کبابی ، بلوط ، لیمو ، انجیر و پسته اشاره نمود . امروزه زغال لیمو و زغال کبابی مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است . تولید زغال با توجه به مواد اولیه تشکیل دهنده می تواند از کیفیت متفاوتی برخوردار باشد . هم چنین در شهرهای مختلف کشور با توجه به شرایط جغرافیایی که وجود دارد و با توجه به نوع چوبی که در آن منطقه وجود دارد ، کیفیت زغال متفاوت خواهد بود .

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را در تشخیص زغال مرغوب و باکیفیت از زغال نامرغوب راهنمایی کنیم ، با کوره سازان پاسارگاد همراه باشید…

راهنمای شناسایی زغال مرغوب و با کیفیت از زغال نامرغوب

زغال مرغوب توانایی نگهداری و دوام شعله را دارد و هیچ گونه دودی از خود تولید نمی کند . همان طور که ذکر شد در کوره های صنعتی انواع مختلف زغال قابل تولید است . برای تولید زغال دو نوع کوره وجود دارد :

  1. کوره تولید زغال چوب تک منظوره
  2. کوره تولید زغال چوب دو منظوره

قابلیت های کوره های تک منظوره نسبت به کوره های دو منظوره کاملا متفاوت است . با استفاده از کوره زغال دو منظوره می توانید انواع زغال مرغوب و باکیفیت را بدون کوچک ترین شکستگی تولید نمایید . هم چنین با استفاده از کوره دو منظوره تمام زغال ها صد در صد با گازگیری کامل و بدون کوچک ترین خامی قابل ارائه خواهند بود .

نوع دیگری از زغال در بازار ، زغال فشرده یا پرسی می باشد ، ماهیت اصلی این نوع زغال ها خاکه زغال است . تولید زغال فشرده با استفاده از ترکیب خاکه زغال و مواد اولیه دیگر انجام می گردد و به یاد داشته باشید که مواد اولیه که برای تولید زغال پرسی در کوره زغال فشرده قرار می گیرد باید به صورت ارگانیک باشند .

بعد از تولید زغال به صورت فشرده باید وارد خشک کن شوند ، وظیفه خشک کن خارج کردن رطوبت و ماده ارگانیک با توجه به دمای معین است . با استفاده از خشک کن کل زغال در کوره به صورت یکنواخت خشک می شود در این صورت تمام زغال ها مرغوب و با کیفیت خواهند بود .

 

ویژگی های زغال مرغوب و باکیفیت

هر زغالی از کیفیت خوب برخوردار نمی باشد و دارای کیفیت های متنوعی است . مرغوب بودن زغال بر قیمت آن تاثیر بسزایی دارد . به منظور تهیه زغال مرغوب و باکیفیت بهتر است به افراد یا شرکت های معتبر مراجعه کنید که در زمینه تولید زغال دارای سابقه چندین ساله و درخشان باشند .

همان طور که می دانید زغال یک ماده سیاه رنگ و سبک است که با استفاده از بقایای چوب نیم سوخته تولید می شود . بهتر است بدانید از نظر علمی گیاهان در مجاورت حرارت ، آبی که در بافت خود دارند از دست می دهند و در نهایت یک جسم جامد از آن ها باقی خواهد ماند . با توجه به تحقیقات انجام شده امروزه بسیاری از کشورهایی که منابع سوخت کافی ندارند برای رفع نیازهای خود از زغال فشرده استفاده می کنند .برخی از ویژگی های زغال مرغوب و باکیفیت عبارتند از :

  1. زغال مرغوب و باکیفیت هیچ گونه دودی تولید نمی کند .
  2. بدون نیاز به باد زدن روشن می ماند .
  3. به راحتی خاموش نمی شود .
  4. بدون گاز و بو می باشد .
  5. حرارت زیادی دارد .
  6. جرقه تولید نمی کند .
  7. خاکستر تولید نمی کند .
  8. زغال مرغوب و باکیفیت با دوام می باشد .

زغال مرغوب کبابی

مصرف کننده قبل از خرید زغال اولین کاری که انجام می دهد ، نایلون بسته بندی زغال کبابی را فشار می دهد تا از ریز بودن با درشت بودن آن مطمئن شود . زغال کبابی مرغوب و درجه یک باید براق باشد و تمام مراحل تولید آن به صورت کامل انجام شده باشد .

زغال کبابی مرغوب نباید پوک یا خاکه ای باشد ، هم چنین نباید به راحتی خاموش شود تا مصرف کننده مجبور نشود به طور مداوم آن را باید بزند . ممکن است مشاهده کرده باشید که برخی از زغال های کبابی جرقه می زنند ، این جرقه زدن می تواند دو علت داشته باشد ، زغال مرغوب کبابی نباید جرقه بزند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید