مقایسه اکسترودرهای تولید زغال فشرده

از گذشته تا به امروزه تولید زغال به دلیل استفاده از چوب درختان آسیب های جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد کرده است اما با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های ساخت زغال فشرده توانستند از ضایعات چوبی چون پوست گردو ، خاک اره و غیره زغال های فشرده با کیفیت را تولید کنند. کوره سازان قصد دارد در این مقاله به مقایسه اکسترودر زغال فشرده بپردازد.

مقایسه اکسترودر زغال فشرده 

تولید زغال فشرده به دلیل تامین مواد اولیه قیمت مناسب ، قیمت مناسب دستگاه های تولید زغال و فضای کم برای تولید باعث شده که ظرفیت سودآوری و صادرات در این بخش افزایش یابد و شرکت های تولید کننده زغال فشرده با آموزش تخصصی افراد ،سود بالایی را در این زمینه کسب می کنند .

ادامه مطلب  کوره زغال / ذغال چیست؟ لیست و معرفی بهترین دستگاه زغال ساز

برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده باید از افراد کاربلد و متخصص در این زمینه کمک بگیرید . کوره سازان شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد .به طور کلی برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده نیاز به دستگاه اکسترودر زغال فشرده داریم.

این دستگاه به صورت گیربکسی و تسمه ای در بازار موجود است که با بررسی دقیق هر یک می توان بهترین و مناسب ترین نوع آن را خریداری و در خط تولید زغال فشرده استفاده نمایید .برای مقایسه اکسترودر زغال فشرده ابتدا توضیح مختصری از هر یک از این دستگاه ها خواهیم داد با ما همراه باشید.

از کاربردهای مهم زغال فشرده می توان به عنوان سوخت برای پخت و پز غذا به روش کبابی و غیره استفاده کرد ، هم چنین می توانیم از زغال برای قلیان ، دم و گرم کردن چای استفاده کنیم .زغال های فشرده را در بسته بندی های مختلف برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس که میزان مصرف زغال در آنجا بسیار بالاست تهیه و توزیع می کنند .

ادامه مطلب  طرح توجیهی اقتصادی دستگاه های تولید زغال یا ذغال فشرده - اردیبهشت 1400

مقایسه اکسترودر زغال فشرده

همانطور که قبلا اشاره کردیم در این مقاله قصد داریم به مقایسه اکسترودر زغال فشرده بپردازیم . از مهم ترین دستگاه های موجود در خط تولید زغال فشرده ،اکسترودر نام دارد و به صورت تسمه ای ، گیربکسی وجود دارند .

از ویژگی های مهم دستگاه اکسترودر زغال فشرده پرس عالی آن می باشد که به صورت استاندارد بریکت زغال را توید می کند اما در مقابل این دستگاه دارای ضعف هایی می باشد که کار با آن را سخت کرده است .

مهم ترین عیب اکسترودر گیربکسی می توان به سرعت پایین تولید زغال اشاره کرد که همین مسئله باعث می شود که استحکام زغال به طور محسوس از بین برود .از دیگر عیب های زغال فشرده می توان به تولید صدای زیاد آن اشاره کرد که میزان بالای صدای دستگاه تحمل را برای مدت زیاد آزاردهنده و دشوار خواهد کرد .

ادامه مطلب  طرح اقتصادی و توجیهی کامل تولید زغال یا ذغال لیمو - اردیبهشت 1400

پرس در اکسترودر گیربکسی بالا بوده و از پوست گردو در آنها استفاده نمی شود و همین مسئله باعث می شود که وزن بریکت و میزان اشتعال پذیری آن بالا رود . از این رو نمی توان بریکت های تولید شده در اکسترودر گیربکسی را در کوره های سنتی قراردهیم و باید در کوره های صنعتی که حرارت به صورت غیرمستقیم است پخته شود .این موضوع باعث می شود که عملیات کربونیزاسیون به صورت کامل انجام نشود و با احتراق زغال به دلیل وجود گازهای سمی و سرکه چوب در آن موجب سردرد در افراد گردد .

ویژگی های اکسترودر تسمه ای تولید زغال فشرده

در مقایسه اکسترودر زغال فشرده تسمه ای با گیربکسی ،محصول شرکت های تولیدی کشور چین هستند که از لحاظ کیفیت در رده های بالاتری قرار می گیرد .مهم ترین ویژگی استفاده از اکسترودر تسمه ای نسبت به گیربکسی این است که به دلیل استفاده از تسمه به جای گیربکس مشکلات مربوط به سرعت تولید بسیار کمتر از دستگاه اکسترودر گیربکسی می باشد.به دلیل سرعت تولید زغال و کیفیت مطلوب آن در مقایسه با اکسترودر گیربکسی میزان تولید بریکت در آن دو برابر بیشتر از نوع گیربکسی آن می باشد .

ادامه مطلب  چه چوبی برای تولید زغال مناسبه؟ نوع چوب چه تاثیری داره؟

در مقایسه اکسترودر زغال فشرده تسمه ای با گیربکسی با اینکه میزان تولید زغال در دستگاه زغال ساز تسمه ای بالاست اما به دلیل طراحی و ساختار اشتباه این دستگاه میزان پرس در آن نیز بالا بوده و همین امر موجب تضعیف ساختار بریکت می شود .

بریکت های تولید شده در اکسترودر تسمه ای را می توان در کوره های سنتی قرار داد و همین امر موجب تولید بریکت هایی با کیفیت بالا می گردد . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی خط تولید زغال ، قیمت فروش دستگاه تولید زغال چینی می توانید از طریق خطوط ارتباطی ۰۹۱۲۷۵۴۱۲۰۴ و ۰۹۱۱۶۷۸۹۸۱۷ با کارشناسان کوره سازان پاسارگاد تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید
مقاله پیشنهادی
همان طور که در مقالات قبل ذکر شد زغال کاربردهای…