<>شناخت فرمول ساخت زغال قالبی

همانطور که می دانیم زغال از گذشته تا به امروز در زندگی روزمره انسان ها کاربرد فراوانی داشته است . از روشن کردن شعله آتش به منظور گرم کردن و پخت انواع غذا و امروزه برای روشن کردن شومینه و سوخت از انواع زغال چوب و زغال قالبی استفاده می شود .ما در این مقاله قصد داریم فرمول ساخت زغال قالبی را برای شما عزیزان توضیح دهیم .

شناخت فرمول ساخت زغال قالبی

از زغال برای تولید انواع ماسک ضد گاز و مواد گرافیکی جهت خلق آثار هنری زیبا به کار گرفته می شود . از زغال های چوب و قالبی در زندگی روزمره انسان ها استفاده های فراوانی می شود که در این پاراگراف به آن اشاره کردیم اما حال می خواهیم توضیحاتی را در مورد فرمول ساخت زغال قالبی برای شما عزیزان شرح دهیم با کوره سازان همراه باشید .

فرمول ساخت زغال قالبی استفاده از مواد اولیه طبیعی خاک اره و زغال و پوسته بادام و گردو می باشد. در ابتدای کار ،مواد اولیه تشکیل دهنده خاک اره و ضایعات چوب را به وسیله دستگاه جداسازی ،جداسازی کرده و جهت فشرده سازی و قالب زنی آن را را به دستگاه دیگر هدایت می کنند.

برای فشرده کردن مواد اولیه تشکیل دهنده ابتدا مواد طبیعی خاک اره و ضایعات را بدون مواد اضافی و چسبنده به یکدیگر مخلوط کرده و از چسب طبیعی برای چسباندن آن ها به یکدیگر استفاده می کنند .در فرمول ساخت زغال قالبی ، مواد فشرده را پس از مرحله پرس کردن به صورت مستطیل یا چهارگوش به قطعه های کوچک جداگانه قالب می زنند .

برای فشرده سازی مواد اولیه تشکیل دهنده زغال فشرده فشار زیادی توسط دستگاه پرس به مواد اعمال می شود . خوشبختانه مواد اولیه در کشور ما برای تولید زغال قالبی فراوان است. برای تولید زغال فشرده می توان از ضایعات دورریز و پسماندهای باقی مانده از کارخانه های وسایل چوبی و کارگاه های تولیدی مبل و صندلی و میز و .. که قابل استفاده نیستند ، استفاده کنیم .

فرمول ساخت زغال قالبی

تولید کنندگان زغال فشرده برای تهیه مواد اولیه تولید زغال قالبی به سراغ این کارگاه ها می روند و مواد اولیه تولید زغال قالبی که فرمول ساخت زغال قالبی هستند را تهیه می کنند .برای مشاوره رایگان جهت نصب و راه اندازی دستگاه زغال ساز و خرید انواع کوره صنعتی تولید زغال فشرده می توانید با مشاورین  کارشناسان مجموعه کوره سازان در ارتباط باشید .

جهت برقراری ارتباط با بخش پشتیبانی کوره سازان با شماره تلفن های موجود در سایت در تماس باششید . همکاران ما تمامی نکات لازم جهت راه اندازی خط تولید زغال فشرده و خرید دستگاه زغال ساز با توجه به بودجه مورد نظر می گویند .

مواد تشکیل دهنده زغال چینی

زغال صنعتی فشرده یا همان زغال چینی از ضایعات چوب و مخلوط کردن آن با چسب مخصوص تولید می شود .از قابلیت های خوب  زغال های فشرده قالبی می توان به استفاده در شومینه و کباب پز و قلیان اشاره کرد.عمر زغال های قالبی در شومینه به نسبت چوب معمولی حدود سه برابر می باشد .فرمول ساخت زغال قالبی این است که خاک اره یا براده های ریز چوب را به صورت فشرده و چهارگوش درمیآورند و در کوره صنعتی زغال آن ها را بدون هوا با قابلیت کنترل آن ها به زغال های قالبی تبدیل خواهند کرد .

زغال های فشرده به شکا چهارگوش ، استوانه یا تخم مرغی قالب زده می شوند و برای خشک کردن به کوره صنعتی زغال فشرده هدایت می شوند . دود حاصل از تبدیل ضایعات چوب به زغال چوب ، سرکه چوب نامیده می شود که از آن در صنایع مختلف استفاده می شود .شما می توانید برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه تولید زغال فشرده و افزایش سود در این حرفه با کارشناسان کوره سازان مشورت نمایید.

دستگاه های خط تولید زغال قالبی عبارت است از :

  • آسیاب
  • دستگاه اکسترودر
  • کوره
  • دستگاه خشک کن

خاک اره و ضایعات چوب کارگاه های تولیدی وسایل چوبی را به وسیله دستگاه آسیاب خرد کرده و شستشو می دهند . پس از خشک کردن ذرات چوب آن ها را با مقداری چسب مخلوط کرده و آماده برای قالب زدن می شوند .پس از قالب زدن به منظور خشک شدن نهایی وتبدیل به زغال فشرده به کوره صنعتی زغال فشرده هدایت می شوند . دود حاصل از تبدیل ضایعات چوب به زغال قالبی ريال سرکه چوب نام دارد که برای مصارف مختلف صنعتی از آن استفاده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید