با بهترین اکسترودر زغال فشرده آشنا شوید

اکسترودر زغال فشرده یا همان دستگاه زغال ساز برای تولید بریکت و انواع زغال فشرده استفاده می شود . توصیه کوره سازان قبل از انتخاب و خرید بهترین اکسترودر زغال فشرده این است که اطلاعات لازم از دستگاه زغال ساز کسب کنید و مشاوره با کارشناسان داشته باشید.

معرفی بهترین اکسترودر زغال فشرده

دستگاه زغال ساز یا اکسترودر زغال فشرده یکی از مهم ترین و اصلی ترین دستگاه های خط تولید زغال به شمار می رود . بهترین اکسترودر زغال فشرده برای ساخت و تولید زغال فشرده از مواد اولیه استفاده می شود که در ادامه به توضیح هر یک از انواع آن ها می پردازیم.

برای کسب اطلاعات و آشنایی بهترین اکسترودر زغال فشرده می توانید با کارشناسان و مشاورین ما در ارتباط باشید . با مراجعه به وبسایت مجموعه می توانید اطلاعات مناسبی از بهترین اکسترودر زغال فشرده کسب کنید .

ادامه مطلب  کوره زغال / ذغال چیست؟ لیست و معرفی بهترین دستگاه زغال ساز

امروزه تولید و استفاده از زغال فشرده رو به افزایش می باشد و یکی از مهم ترین راه های کسب درآمد نیز تهیه و تولید زغال قالبی است . برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده و خرید تجهیزات لازم می توانید با مشاورین و کارشناسان کوره سازان در ارتباط باشید .

مواد اولیه تولید زغال مرغب و با کیفیت در ایران بالاست و قیمت مناسبی را دارد که می توان با تهیه آن و راه اندازی خط تولید زغال فشرده سود فراوانی داشته باشیم . از این رو کوره سازان با آموزش افراد در این زمینه و معرفی بهترین اکسترودر زغال فشرده شما را در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

تجهیزات در خط تولید زغال فشرده بسیار مهم است و ارتباط مستقیم با شکل ظاهری زغال ، بافت مولکولی ، خشک شدن و فشرده سازی زغال دارد و از مهم ترین موارد در دستگاه زغال ساز فشرده می توان به گازگیری کامل آن در زمان دوره پخت زغال اشاره کرد ، موارد بیان شده همگی از ویژگی های خاص دستگاه اکسترودر زغال فشرده می باشد .

ادامه مطلب  طرح اقتصادی و توجیهی کامل تولید زغال یا ذغال لیمو - اردیبهشت 1400

بهترین اکسترودر زغال فشرده

مقایسه کلی اکسترودر زغال فشرده

به طور کلی دستگاه اکسترودر زغال فشرده شامل دستگاه اکسترودر گیربکسی و تسمه ای می شود که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند . در راه اندازی خط تولید زغال فشرده از اکسترودر و کوره خط تولید رغال استفاده می شود .

دستگاه اکسترودر گیربکسی سرعت پایین در تولید بریکت دارد که یکی از ضعف های دستگاه زغال ساز محسوب می شود و همین امر موجب تولید بریکت هایی با استحکام کم می گردد . در کنار آن یکی دیگر از مشکلات این نوع از دستگاه های زغال ساز صدای بالای آن است که تحمل آن برای زمان طولانی دشوار و آژاردهنده خواهد بود .

در مقابل مشکلات دستگاه زغال ساز می توان به نقاط قوت آن اشاره کرد که پرس بسیار بالا و قوی بریکت ها می باشد .هم چنین در این نوع دستگاه های زغال ساز پس از پرس و فشرده سازی مواد اولیه که همان خاک اره و ضایعات چوب است ، تنها می توان  در کوره های صنعتی آن ها را پخت و به دلیل نبود پوست گردو و سایر مواد افزودنی در آن در کوره های سنتی نمی توان آن ها را خشک نمود .

ادامه مطلب  زغال یا ذغال چیست (Coal) ؟ انواع زغال یا ذغال و موارد مصرف

در ادامه به توضیح ویژگی های اکسترودر تسمه ای می پردازیم و ویژگی های آن را با اکسترودر گیربکسی مقایسه خواهیم کرد و در تهایت با نتیجه گیری مناسب بهترین اکسترودر زغال فشرده را انتخاب خواهیم کرد .

از دستگاه های متداول تولید زغال در ایران ،اکسترودر تسمه ای می باشد که از نظر تولید زغال فشرده بالاتر از دستگاه زغال ساز گیربکسی قرار می گیرد .در این نوع دستگاه به دلیل قرارگیری تسمه به جای گیربکس مشکلات مربوط به سرعت تولید زغال کمتر مشاهده می شود و از این جهت در جایگاه بهتری قرار می گیرد .

اکسترودر تسمه ای هیچ گاه پرس و فشرده سازی دستگاه اکسترودر گیربکسی را ندارد و همین امر موجب ایجاد مشکلات این دستگاه در زمان ساخت بریکت و ساختار زغال تولید شده ایجاد خواهد کرد.طراحی و اشتباه ساختاری این دستگاه موجب شده است که از این نوع دستگاه زغال ساز کمتر استفاده کنند زیرا در زمان تولید زغال فشرده مواد اولیه بیشتری در اکسترودر انباشته می شود.

ادامه مطلب  برای تولید زغال یا ذغال از کجا شروع کنیم؟ معرفی دستگاه زغال ساز

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه اندازی خط تولید زغال و قیمت فروش دستگاه تولید زغال چینی می توانید از طریق خطوط ارتباطی ۰۹۱۲۷۵۴۱۲۰۴ با کارشناسان کوره سازان پاسارگاد تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید
مقاله پیشنهادی
مواد اولیه زغال فشرده در کشور ایران به فراوانی یافت…