درباره ما

کوره سازان پاسارگاد

معرفی کوره سازان پاسارگاد

در سال ۱۳۸۳ سر آغاز کار و از ابتدای راه در تئوری و ذهنیت به نظرساده می آمد .چهار چوبی فلزی ساخته میشود و گرمایی می آید و می رود تا چوب به صورت غیر مستقیم تبدیل به زغال یا همان کربن گردد و بعد از سیاه شدن چوب بسته بندی و فروش صورت میگیرد . کار شروع شد و تست و آزمون و خطا پشت سرهم . هرچه کار جلوتر میرفت ، هر اتفاقی که رخ میداد ، با ذهنیت های ابتدایی ما برابری نمیکرد و تازه متوجه شدیم که کوره صنعتی زغال فقط چهارچوب درست کردن نیست ، تازه متوجه شدیم برای تولید زغال لیمو با کوره تولید زغال کوره نباید مبدا حرارت داشته باشد و مبدا حرارت برای تولید زغال لیمو ،مرکبات، مجلسی و …. سم محسوب میگردد و کم کم نوع روش های حرارت دهی مختلف مجدد تست گردید تا با نوعی از حرارت دهی به صورت لایه ای یا همان جداره ای در ابعاد کوره های ۱ و ۲ تن آزمون ها و تلاش ها نتیجه داده ولی باز هم مشکل بود و آن هم یکنواختی حرارت بین سمت پایین کوره و سمت راست بالای کوره بود زیرا عدم تعادل گرما و هموژن بودن دقیق مشکل در عدم یکنواختی زغال لیمو و مرکبات و بلوط و انجیر و … را به همراه داشت.

به خاطرآنکه در ۱۶ سال پیش هیچ کتاب مرجعی در این کار نوین نبود و حتی چین و هند و ترکیه و … هم کامل مبتدی و سنتی در حال تولید بودند مجبور بودیم خودمان تمامی طراحی ها و آزمون ها را انجام دهیم.

کوره تولید زغال و در کل خط تولید زغال لیمو ،اگر یکنواختی دما نداشته بشد ، تنها میتوان با آن زغال کبابی تولید کرد و تحت هیچ شرایطی نباید اختلاف دما وجود داشته باشدو این کار درآن زمان با توجه به نوع حرارت غیر مستقیم که باید برای تولید زغال انجام شود تقریبا غیر ممکن بود. ولی با همت و توان و امید و صرف کردن فعل خواستن و هزینه های تست بالا ، بالاخره کوره سازان پاسارگاد توانست کوره های ۱ و ۲ تن چند منظوره ۶ جداره را تولید کند که علاوه بر زغال کبابی پاسارگاد بتواند تولید زغال لیمو راهم انجام دهد ولی این باز هم اول راه بود.

برای تولید زغال لیمو درجه یک ،با کیفیت عالی تنها یک کوره صنعتی زغال با یک دستگاه تولید زغال نیاز نیست ، بلکه زغال لیمو و مرکبات یاهر زغال مجلسی دیگر هر چقدر کیفیت بالایی داشته باشد اما اگر در شکل ظاهر شکستگی داشته باشد ، آن زغال تولید شده حدودا ۴۰ تا ۵۰ درصد افت قیمت پیدا میکند و این برای تولید کننده در واقع مرگ تدریجی یک رویاست . به خاطر عدم کتاب مرجع بازهم می بایست با آزمون و تست های خود تجربه به دست می آوریم . زحمت زیادی در این راه کشیده شده و چوب های لیمو و پرتقال زیادی در تست ها از بین رفت.

اشک های زیادی ریخته شد و دردهای زیادی صورت گرفت ولی هیچ وقت کوره سازان پاسارگاد اعتقاد به یزدان پاک  و خود را فرامش نکردو با تست های متوالی و شب بیدار ماندن های زیاد و خاطره انگیز موفق به تولید زغال لیمو بدون شکستگی در کوره ها ۱ و ۲ تن ، ۶ جداره کوره سازان پاسارگاد شدیم ولی باز هم انگار هرچقدر جلو میرفتیم پایانی نمیدیدم .

بعد از تولید زغال های بدون شکستگی واحد کنترل کیفیت مارا متوجه نکته دیگری کرد و آن این بود که زغال در هنگام سرخ شدن روی آتش ترک برمیدارد و دو نیم میشود و یا بعضی از زغال ها روی آنها بخصوص زیر پوست چوبی که زغال شده هنوز مقداری ریش ریش قهوه ای به چشم میخورد.

مجدد تیم کوره سازان پاسارگاد گردهم جمع آمده و باز هم تست ها و آزمون ها و نظریات مختلف مجموعه کوره سازان پاسارگاد مورد بررسی قرار گرفت تا مدتی طولانی و به لطف یزدان پاک و همت این مجموعه علت پیدا شد و با تغییراتی در طراحی کوره ، این مشکل رفع گردید و بالاخره توانستیم در سال ۸۸-۸۹ کوره صنعتی زغال برای تولید زغال لیمو ،مرکبات ، بلوط، سیب و … برای زغال های مجلسی و کلیه چوب های دیگر برای زغال کبابی تولید کنیم .

کوره سازان پاسارگاد بعد از تولید زغال لیمو به ظرفیت ۱ و ۲ تن چوب تصمیم به بزرگتر کردن کوره به ظرفیت بزرگتر کرد تا از نظر وقت و با توجه به سیر صعودی اقلام در کشور مشتری درآمد بالاتری با همان وقت و انرژی داشته باشد

ولی در آزمون ها و تست های کوره سازان پاسارگاد کاملا نمایان بود که به علت نوع حرارت دهی کوره های جداره ای یا همان لایه ای که حرارت از زیر کوره ایجاد و از طریق لایه ی گرم کناری کوره به بالا می رود ، هرچه کوره بزرگتر میشود فاصله لایه ها بین هم بیشتر و اختلاف دما بین کناره های کوره که نزدیک به لایه ی انتقال گرمایی بودند و مرکزیت کوره که لایه ها از آن فاصله میگرفتند ایجاد میشد و این تاثیری در تولید زغال کبابی نداشت چون در تولید زغال کبابی حساسیت کمتر است ولی در تولید زغال لیمو همان طور که عرض شد حساسیت بسیار بالا، باید کوره یکنواختی حرارت داشته باشد و نکات بسیار مهم دیگر که مختص کوره سازان پاسارگاد است . پس کوره های جداره ای برای تولید زغال لیمو ،مجلسی و…. تا مخزن ۱ و ۲ تن چوب مناسب است با نوع حرارت دهی جداره ای نمیتوان کوره بزرگتری ساخت که زغال درجه ۱ لیمو گرفت و بهترین خصلت مجموعه کوره سازان پاسارگاد که مشتری با آرامش خاطر اینجا خرید می کند ، صداقت در بیان برای مشاوره درست و بیان واقعیت است .
درسال ۹۳-۹۴ مجموعه ی کوره سازان ، با تجربه ای که ازابتدای گاز و تولید تا به حال بدست آورده بود . مجدد به دنبال روش دیگری در تولید بود تا بتواند مخازن و کوره تولید زغال صنعتی خود را با توجه به حفظ کیفیت محصول  زغال دریافتی به ۳٫۴٫۵ تا ۱۰ تن برساند و همچنین در مصرف انرژی که برای هر تولید کننده ای حائز اهمیت است . صرفه جویی بیشتری صورت گیرد.

با یک طراحی منحصر به فرد دیگراز مجموعه کوره سازان پاسارگاد که کلیه تست های آن به طوردقیق انجام پذیرد بیش از یک سال تلاش، در سال ۱۳۹۵خط تولید زغال همرفتی ، کوره ای برای تولید انواع زغال کبابی ، قلیان و مجلسی از سوی کوره سازان پاسارگاد راهی بازار شد که استقبال فراوان هم تا به امروز داشته است.

کوره صنعتی زغال از مخزن ۲ تن چوب تا مخزن ۱۲ تن ظرفیت ورودی چوب ، به صورت بیش از ۹۰%زغال سالم و بدون شکستگی وتا ۱۰۰% با گاز گیری کامل و تا ۱۰۰% بدون خامی و مصرف انرژی پایین نسبت به کوره صنعتی زغال جداره ای و داشتن طراحی منحصر به فرد ، حرارت از مرکز و از بغل ها به طوری که کوره همرفتی هیچ جداره ای ندارد و در عوض رسیدن مولکول گرم شده توسط مشعل های کوره به صورت همرفت عمل میکند و این نوع حرارت دهی که طراحی آن را کوره سازان پاسارگاد برای اولین بار طراحی و اجرایی کرده است .باعث میشود که انتقال حرارت از مولکول گرم به مولکول گرم تر سریعتر انجام گیرد و طراحی بعدی که کوره صنعتی زغال همرفتی را نسبت به دیگر کوره ها کاملا متمایز میکند گرفتن گرما از مولکول گرم به محیط داخلی چیدمان چوب تا حد تقریبا۵۰ برابر بیشتر از کوره جداره ای است و این عمل باعث میشود تا مصرف انرژی در این کوره تولید زغال همرفتی از دستگاه تولید زغال ۶ و ۷ جداره کمتر باشد.

کوره سازان پاسارگاد همیشه در تلاش است تا با طراحی های منحصر به فرد و تکنولوژی و علم کاملی که در این سال ها در عرضه تولید زغال ، به خصوص تولید زغال لیمو و مجلسی بدست آورده، راه رابه درستی و منطق ادامه دهد تا خریداران عزیز در راهی قدم بگذارند که کوره سازان پاسارگاد آنرا پیموده و هموار نموده است و به مانند بعضی از ماشین سازان و کوره سازها که خط تولید زغال میسازند، مردم موش آزمایشگاهی نباشند. برای همین کوره سازان پاسارگاد منطقه امن خرید با بیش از ۹۸% رضایتمندی برای مشتریان عزیز محسوب میگردد.

هر دستگاه تولید زغال و هر کوره صنعتی زغال و خط تولید زغال در طول زمان تولید در سال، برای عمر و دوام طولانی ، حفظ و نگهداری دارد که به خریدار عزیز در زمان تحویل کوره زغال وآموزش ،مراحل حفظ و نگهداری اعلام میگردد.

با تمام این توضیحات کوره سازان پاسارگاد برآن بود که بعد از مدل کوره زغال صنعتی همرفتی کوره ای طراحی و تست و وارد بازار نماید تا هزینه های حفظ و نگهداری آن به حداقل برسدو کنترل درتولید بخصوص کنترل فشار راحتتری برای اپراتور به همراه داشته باشد.

بعد از ۲ سال طراحی و آزمون های مختلف کوره های نسل جدید کوره سازان پاسارگاد به بازار عرضه نمود با نام کوره فوق صنعتی جی پلاس (G+ )  اولین کوره فوق صنعتی زغال در دنیا که کف کوره ندارد و هیچ حفظ و نگهداری از بابت کف کوره وجود نخواهد داشت چون کوره صنعتی زغال  G+  کف کوره ندارد و همچنین جداره ای هم نیستند.

این کوره منحصربه فرد طوریست که برعکس کوره های تولید زغال همرفتی و یا جداره ای که مشعل در زیر کف کوره قرار میگرفت در نحوه ی تولید زغال در کوره زغال ساز جی پلاس مشعل بالاتر از نقطه کف که در زمین قراردارد نصب گردیده و در اتاقک چیدمان چوب قرار گرفته و این عمل انتقال گرما به داخل مخزن چوب ، کوره بازهم نسبت به کوره تولید زغال همرفتی سریعتر عبور میدهد و جالبتر اینکه ماندگاری دما در داخل کوره هم یکنواخت ولی باز هم حرارت به صورت غیر مستقیم عمل میکند اما انتقال مولکول گرمایی ایجاد شده توسط مشعل های کوره تا به سمت اگزوز خروجی بروند مسیری بیشتر و با تمرکز بالاتری را نسبت به کوره زغال همرفتی می پیمایند و این باعث میشود مولکول گرمایی خروجی از کوره جی پلاس خنک تر از دیگر کوره های تولید زغال باشد و این بدان معناست که تا جای ممکن مولکول گرمایی ،گرمای خود را به داخل کوره انتقال داده است .

از ویژگی های دیگر کوره زغال ساز جی پلاس ،به عمر بسیار بالاتر و کنترل فشار بسیار راحتتر اپراتور ،ثبات دمای بهتر در کوره با توجه به نوع حرارت دهی برتر آن و به علت مصرف پایین تر انرژی ونوع حرارت دهی در اتاقک چیدمان چوب و گرفتن گرمای بیشتر از هر مولکول گرمایی ، تعداد روشن شدن مشعل توسط سیستم دیجیتال آن به دفعات کمتر از کوره زغال همرفتی و بخصوص کوره زغال جداره ای است وهیچ مشکل و نگرانی از کف کوره یا نقطه ای در حال تخرب به علت وجود شعله وجود ندارد و این تمایز ما نسبت به دیگران است.

تمامی تجارب کادر کوره سازان پاسارگاد برای شماست تا با خاطی آسوده خرید نمایید . زیرا کلیه دست آورد های کوره سازان پاسارگاد تجربه است در حالی که در آن زمان هیچ کتاب یا شرکت مرجعی برای مشاوره وجود نداشت . ولیکن درحال حاضر کوره سازان پاسارگاد یک برند برتر و یک کتاب مرجع کامل برای همه محسوب میشود . پس در این مکان آسوده خاطر و با آرامش کامل خرید کنید و با قدم های استوار پا در یک کسب جدید بگذارید چون کل کادر کوره سازان پسارگاد از همان قدم های اول تا انتها در کنار شماست.

در ادامه توضیحات در مورد شرکت کوره سازان پاسارگاد در مورد دستگاه تولید زغال فشرده هم توضیح میدهیم :

باهم زمانی گام موفق کوره ی ۶ جداره ای برای تولید زغال لیمو و… ماشین سازی کوره سازان پاسارگاد هم خط تولید اکسترودری  خود را روانه بازار کرد. در سالها به شدت با زغال تولید شده  به این روش موافق نبودند و تلقین آنکه مواد شیمیایی  دارد( زغال جکسون وارداتی) این دستگاه زغال ساز و این خط تولید زغال طرفدارانی بسیار بسیار اندک داشت . اما مجموعه کوره سازان پاسارگاد ناامید نشد و تمرکز بیشتر در کوره زغال و هدایت درست برای بازبینی موارد و ایرادات در خط تولید زغال با خاک اره و خاک زغال به صورت اکسترودریا ماردونی توانستیم کوره های سنتی در این خط تولید را با طراحی خاص کنار بگذاریم و کوره ی خاصی برای تولید بریکت های خام دستگاه زغال ساز بانام کومپیند بسازیم . کوره تولید زغال کومپیند قابلیت این را داراست تا به دو صورت زغال فشرده شمشی (برش نخورده ) و برش خورده بتواند گاز گیری کامل در زغال را ایجاد کند و کاملا پخته شود و هیچ گونه خامی حتی در یک شمش از زغال ها نباشد و هیچ ترکی حتی به صورت سکوریتی روی زغال ایجاد نگردد.

گام بعدی در پیشبرد این خط تولید ، برای مناطقی با رطوبت بالا بود ، مثل مناطق شمالی و جنوبی کشور که با تغییرو طراحی خاص در خشک کن در این مناطق شرجی و رطوبتی و همچنین تغییر از تسمه ای به گیربکسی باعث شد تا زمان بیشتری را بریکت در نوک سیلندر که منطقه گرم توسط المنت محسوب میشود عبور کند و رطوبت گیری کامل تر به همراه دستگاه قدرتمند تری ارائه شود. بعد ها متوجه شدیم از بابت زغال های فشرده دنیا به شدت در حال پیشی گرفتن است و اکثرنقاط دنیا حتی درهمسایگی کشور ما از جمله دبی و ترکیه و قطر و بحرین و … تا اروپا از زغال های فشرده ای که مواد اولیه آن خاک زغال است استفاده کنند.

برآن شدیم تا تکنولوژی جدیدی در کشور ایجاد کنیم.
خواص و فواید خط تولید زغال فشرده با خاک زغال و فواید آن نسبت به دستگاه زغال ساز خاکه اره ای در آن است که:
۱- مواد اولیه شما مثل خاک زغال خام نیست ،پس ضریب تبدیل ندارد . یعنی در دستگاه زغال ساز با خاک زغال هرچقدر خاک زغال به دستگاه بدهید به همان اندازه زغال دریافت میکنید ولی در تولید زغال با خاک اره و پوست گردو مواد اولیه شما خام است و بعد از عبور از خشک کن برای رطوبت گیری و برای قالب گیری و عبور از المنت های سیلندر برای سفت شدن فرم دهی زغال
ودر آخر برای تبدیل به زغال در کوره صنعتی زغال کومپیند ، ضریب تبدیل ۳به۱ و اگر در کوره به صورت سنتی ( آجری باشد)به خاطر حرارت مستقیم به بریکت خام حتی ۵ به ۱ ، از ابتدای وزن خاک اره و پوست گردو ، زغال دریافت میکنند.
۲- به علت آنکه مواد اولیه شما خام نیست (خاک زغال) دیگر به رطوبت گیرسینوسی یا دوار به مانند دستگاه دستگاه زغال ساز اکسترودری که مواد اولیه آن خاک اره است احتیاج ندارید.
۳- نبود رطوبت گیرباعث میشود شما خروجی رطوبتی که از خاک اره و پوست گردو گرفته می شود و توسط فن به بیرون هدایت میشود و ایجاد آلودگی به نظر می رسد را نداشته باشید.
۴- به خاطر نبود کوره در دستگاه تولید زغال خاک زغالی مصرف انرژی وجود نخواهد داشت.
۵- در دستگاه زغال ساز خاک زغالی مصرف برق بسیار پایین تری نسبت به خط تولید زغال با خاک اره ای نیاز است.
۶- در کشورهایی که مصرف زغال فشرده ی آنها بالاست به خصوص در همسایگی ما ، زغال فشرده ی حبه قندی که وسط آن سوراخ نباشدو به صورت مکعب باشد و یا سکه ای کاملا جا افتاده است و از زغال هایی که مکعب وسط سوراخدار هستند که با خاک اره تولید میشوند به عنوان مثال در ترکیه مصرف جهت سوخت دارند که قیمت بسیار اندکی دارند و کاربرد دیگری ندارند . تنها مصرف زغال مکعب وسط سوراخدار (خاک اره ای ) در کشور عراق است ولی کشور هایی مانند امارات ، قطر ، بحرین و ترکیه و اروپا از زغال حبه ای با خاک زغالی استفاده میکنند.
۷- اصطحکاک بالای خط تولید زغال اکسترودری ( ماردونی) با خاک اره و پوست گردو دلیل دیگریست که در بازار حس میکنیم که نیاز مشتری کم کم در مورد زغال فشرده از دستگاه زغال ساز خاک اره ای به دستگاه زغال ساز خاک زغالی گرایش پیدا کرده است.
به گوش میرسد کسانی برای فروش خط تولید با خاک اره ای ( اکسترودر) با ترفندهای دروغین از جمله خرید تضمینی محصول مثلا با قیمت ایکس تومان را اعلام میکنند و دقیقا چیزهایی را اعلام میکنند که مشتری دوست دارد بشنود ولی مردم عزیز هوشیار باشید و آگاهانه تصمیم بگیرید چون اگر به سمت طرح توجیهی ما وارد شوید و مطالعه بفرمایید ، قیمت های واقعی تولید زغال فشرده با خاک اره را می بینید و متوجه میشوید که حتی با تضمین خرید هم نمیشود مطمئن بود که شمای تولید کننده در فروش هیچ کاری نداشته باشید . پس لطفا آگاهانه تصمیم بگیرید شاید پولی که برای این کار در نظر گرفتید ، آخرین امید شما در این شرایط اقتصادی کشور باشد که میخواهید شرمنده خانواده ی خود نباشید. پس لطفا کاملا هوشیارانه تحقیق کنید و نتیجه گیری بفرمایید.
۸- تمام نکات بر مبنای بد بودن دستگاه زغال ساز با خاک اره نیست بلکه واقعیت هایی که بیان میشود باید اعلام گردد تا مشتری تصمیم درستی برای انتخاب خود بگیرد. برای مثال مشتری باید بداند که ماردون و سیلندر دو قطعه ای ، در دستگاه زغال ساز خاک اره ای است که دچار خوردگی زیادی هستند به طوری که ماردون در بهترین شرایط هفته ای یکبار باید ترمیم ( جوش تنگستن ) و سیلندر تقریبا ماهی یکبار بهتر است تعویض گردد تا در محاسبات ریالی خود قرار دهند.
در نتیجه در سال ۱۳۹۷ با دشواری های زیاد و روز و شب های طولانی و تست های فراوان توسط مهندسین کوره سازان پاسارگاد ، خط تولید زغال فشرده به صورت پرس هیدرولیکی را وارد بازار نمودیم . این خط تولید و این دستگاه تولید زغال با مواد اولیه خاک زغال کار میکند و برای اینکه به طور کاملا طبیعی به عمل بیایدو ارگانیک باشد ، تلاش زیادی شد و بعد از سال ها دستیابی به زغال فشرده با خاک زغال و ترکیبات کاملا طبیعی به ثمر رسید.
دستگاه به صورت پی ال سی و به صورت هوشمند عمل میکند و حتی صاحب کار در پایان شیفت میتواند تعداد زغال های تولید شده و خروجی دستگاه را در برنامه دستگاه ببیند. اگر دستگاه خالی باشد بعد از چند ضرب با دستگاه هوشمندانه متوقف میشود . اصطحکاک بسیار بسیار پایین دستگاه از نمونه های قابل توجه در این خط است و در کل نسل جدیدی در خط تولید زغال فشرده ایجاد نموده است.

چرا مارا انتخاب کنید؟

تماشای ویدیو
تماشای ویدیو
تماشای ویدیو
تماشای ویدیو
تماشای ویدیو
تماشای ویدیو
تماشای ویدیو

00+

پروژه های کامل شده

00+

مشتریان راضی

00+

پروژه های در حال انجام

00+

کارمندان

درباره محصولات سوالی دارید؟

با ما در تماس باشید

تماس با ما

دیدگاه مشتریان ما

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید