شرایط صادرات زغال فشرده

صادرات زغال فشرده از محصولات مجاز در کشور ما می باشد . در سال های گذشته این محصول با عنوان زغال چوب یا زغال فشرده صادر می شد . صادرات زغال فشرده به صورت بسته بندی و فله معمولا صورت می گیرد . مقصد آن معمولا کشورهای حوزه خلیج فارس و ترکیه ( برای استفاده در قلیان ) می باشد .

 

شرایط صادرات زغال فشرده

طبق مقررات صادرات و واردات سازمان تجارت ایران صادرات چوب به غیر از زغال چوب و هیزم تنها با ارائه مجوز از وزارت جهاد کشاورزی و با رعابت قوانین موجود ممنوع نمی باشد . اما در مقابل صادرات زغال فشرده ( قالبی ) طبق مقررات صادرات و واردات توسعه تجارت از این ممنوعیت مستثنی است . بیش ترین صادرات زغال در قاره آسیا انجام می شود .برترین صادرکنندگان زغال چوب در دنیا کشورهایی نظیر لهستان ، ویتنام ، کوبا ، مکزیک ، مالزی ، هلند ، آرژانتین ، اوکراین ، اندونزی و چین می باشد . کوره سازان پاسارگاد یکی از تولید کننده های انواع دستگاه تولید زغال و کوره صنعتی ، سنتی و دستگاه زغال ساز در کشور است . جهت کسب اطلاعات بیش تر و جامع تر از نحوه تولید زغال فشرده و خرید انواع دستگاه های تولید زغال می توانید به وبسایت کوره سازان مراجعه نمایید . هم چنین از طریق کارشناسان با تجربه در این مجموعه می توانید اطلاعاتی را در زمینه خط تولید زغال چوبی و قالبی به دست آورید .

ادامه مطلب  طرح اقتصادی و توجیهی کامل تولید زغال یا ذغال لیمو - اردیبهشت 1400

کارگاه های تولید زغال چوب و قالبی به روش سنتی و صنعتی در کشور فراوان می باشند .مازندران ، کرمانشاه ، گیلان و لرستان جزء استان های تولید کننده زغال و واحد های تولید زغال قالبی به ثبت رسیده در وزارت صنایع و معادن کشور محسوب می شوند .تولید زغال چوبی فرآیند پیچیده و سخت نخواهد بود به گونه ای که در یک کوره دربسته برای آتش زدن چوب و یک نوار نقاله جهت بارگذاری و تخلیه می باشد .برای تولید زغال فشرده ابتدا زغال ها شسته و آسیاب می شود و بعد از مخلوط کردن با چسب زغال در قالب های خاص قرار گرفته و پرس می شوند ، سپس به اشکال مختلفی چون بیضی ، استوانه ای و مستطیلی برش می خورند .

ادامه مطلب  زغال یا ذغال چیست (Coal) ؟ انواع زغال یا ذغال و موارد مصرف

صادرات زغال فشرده مانند زغال چوب باید طبق قوانین و مقررات کشور و به بهترین شکل انجام شود.امروزه انواع مختلفی از زغال ها در کیفیت و اشکال مختلف تولید شده و جهت مصرف وارد بازار می شوند . تفاوت انواع زغال های چوبی به روش تولید و نوع مواد اولیه آن بستگی دارد . زغال های چوبی شامل زغال لیمو ، زغال کبابی ، زغال بلوط ، سیب و انجیر و زغال فشرده و .. می باشند . تولید و صادرات زغال فشرده در هر کشور با توجه به مقررات و شرایط آب و هوایی و نوع چوب درختان آن کشور انجام می شود . در این جا چند مورد از زغال های مرغوب را معرفی خواهیم کرد .

زغال فشرده ( حبه قندی)

زغال قالبی را معمولا از خاک اره ، قطعات خرد شده چوب ، کاه و .. تولید می کنند.زغال فشرده به نسبت زغال های معمولی از کیفیت پایین تری برخوردار می باشند اما در مقابل با دوام و مقرون به صرفه تر از زغال های چوبی هستند .از زغال فشرده در گریل و منقل برای کباب کردن استفاده می کنند . مرغوب ترین نوع زغال ، زغال لیمو است . زغال لیمو از چوب درخت لیمو تولید می شود . بسیار با کیفیت و با دوام است .یکدست و آرام می سوزد و کاربرد اصلی زغال لیمو برای قلیان می باشد.

ادامه مطلب  کوره زغال / ذغال چیست؟ لیست و معرفی بهترین دستگاه زغال ساز

چه عواملی بر روی کیفیت زغال تاثیر می گذارد ؟

عملکرد کوره زغال و نوع مواد خام مورد استفاده در تولید زغال بر روی کیفیت زغال های چوبی و فشرده تاثیر می گذارد .میزان رطوبت ، میزان خاکستر تولید شده در کوره زغال از دیگر عوامل مهم تاثیرگذار در کیفیت زغال و تولید بریکت فشرده ( قالبی ) می باشد . رطوبت موجود در مواد خام برای تولید زغال باید در کم ترین حالت باشند و میزان آن تقریبا حدود 10 الی 15 درصد خواهد بود . رطوبت مشکلات زیادی را جهت خشک کردن و حتی خرد کردن به وجود خواهد آورد .در زغال های با کیفیت میزان خاکستر باقی مانده نسب به زغال های بی کیفیت کم تر خواهد بود . برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه تولید و صادرات زغال فشرده می توانید با مشاورین و کارشناسان کوره سازان پاسارگاد ارتباط برقرار کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید
مقاله پیشنهادی
زغال قالبی ، یکی از زغال های رایج صنعتی می…