<>کوره تولید زغال بدون دود! چگونه؟

نحوه تولید زغال بدون دود یک ضرورت اجتناب ناپذیر در صنعت خط تولید کوره زغال است. در این مطلب همراه ما باشید تا  فرآیند تولید زغال بدون دود را باهم بررسی نماییم.

قانون هوای پاک

برای مقابله با آلودگی هوا در مناطق پرجمعیت، کوره تولید زغال بدون دود امری حیاتی است. گرچه بیشتر گرمایش خانه اکنون با یک سیستم گرمایش مرکزی گاز انجام می شود، بسیاری از خانه ها هنوز هم برای گرم کردن خانه خود، صرفه جویی در هزینه و یا صرفاً برای تزئینی بیشتر، از شومینه استفاده می کنند.
با محبوبیت سوخت بدون دود پس از قانون هوای پاک در سال 1956، صنعت کوره خط تولید زغال نیز رفته رفته از سبک های سنتی و آلوده کننده خود خارج شد و به سمت همگرایی با طبیعت قدم برداشت.

 

سوخت های طبیعی بدون دود در ساختار ترکیبی خود به طور طبیعی دارای آنتراسیت هستند. آنتراسیت به عنوان ماده اصلی سوخت های بدون دود مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده یک سوخت سخت و براق است که با حداکثر راندمان و شعله درخشان می سوزد و به طور طبیعی حاوی کربن بسیار بالایی است، گاهی اوقات به اندازه 97٪ ، و این به معنای این است که حاوی مواد فرار کمتری است و هیچ گونه دود زننده ای در هنگام سوختن ایجاد نمی شود.

 به دلیل خواص آنتراسیت در مناطقی که معادن آن یافت می شود، تولید کنندگان از این ماده برای تولید سوخت های بدون دود بهره می برند. برای تولید زغال بدون دود، در ابتدا، آنتراسیت طبیعی با ترکیب پودر با ماده اتصال دهنده بدون دود مانند نشاسته یا ملاس ترکیب شود، به داخل پودر ریخته می شود.

 بریکت های تولید شده از آنتراسیت طبیعی بسیار متنوع هستند زیرا می توانند در بسیاری از وسایل مختلف از جمله اجاق گازهای چند منظوره، بخاری های اتاق و آتش سوزی در فضای باز و روباز استفاده شوند.

تولید زغال بدون دود چگونه انجام می گیرد؟

چوب از الیاف سلولز و مواد مینرال ساخته شده است. هنگام سوختن چوب اکسیژن و سایر عناصر موجود در هوا (کربن، هیدروژن)با هم واکشن می دهند تا کربن دی اکسید در فضا آزاد شود و مواد معدنی به خاکستر تبدیل می شوند. با سوختن چوب در کوره صنعتی زغال، دیگر اکسیژن فضا برای اکسیداسیون کربن موجود کافی نیست بنابراین کربن باقی مانده به تولید محصولی می انجامد که زغالی با کیفیت است. زغالی که بدون دود است.

یکی از  مهم ترین مراحل تولید زغال بدون دود، استفاده از دود حاصل از تولید زغال حاصل از چوب خام در چرخه کربنیزاسیون است. این امر یک کوره و دستگاه تولید زغال مرغوب و با کیفیت می طلبد. وقتی دود حاصل از سوختن مواد اولیه در فرآیند ایجاد زغال صرف شود، مصرف انرژی پایدارتر شده و در جهت قانون هوای پاک نیز قدم برداشته شده است.

برای آشنایی با کوره زغال بدون دود در کوره سازان پاسارگاد مراجعه کنید. همیشه برای مشاوره به شما در کنار شما هستیم.

2 Comments

  1. سلام خسته نباشید، من میخواستم بدونم برق این کوره ها چطوری یعنی میشه از موتور برق هم برا تامین برقشون استفاده کرد یا ن؟

    1. سلام. این کوره ها یک برق بسیار ضعیف شهری نیاز دارن برای روشن شدن تابلو برق که درصورت نبودن برق شهری با موتور برق هم قابل اجرا هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید